استان ها print
پیش بینی خرید ده هزار تن وش پنبه در استان اردبیل
صدا و سیما
0 comment   5 visibility
دوشنبه 13 آذر 1396 ساعت 19:20
چکیده مطلب
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: پیش بینی می شود بیش از ده هزار تن وش پنبه در استان اردبیل خریداری شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما اردبیل، روحی با اعلام این خبر افزود: سطح زیر کشت این محصول در سال 92 فقط یک هزار و 200 هکتار بود در حالی که در سال جاری به بیش از 3 هزار و 200 هکتار رسیده است و پیش بینی می کنیم که با اتمام کامل عملیات برداشت ، پنبه کاران استان بتوانند بیش از 10 هزار تن پنبه از مزارع برداشت کنند.
وی با بیان اینکه ارقام اصلاح شده توسط مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان  با استقبال خوب پنبه کاران و زارعین مواجه شد، گفت: عملکرد بالای این ارقام باعث شده است که هر سال به سطح زیر کشت این محصول افزوده شود.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان افزود: عملیات برداشت پینه از اول مهر ماه در منطقه آغاز شده است و همچنان ادامه دارد و چهار مرکز خرید به صورت تضمینی عملیات خرید وش پنبه تولیدی از کشاورزان را انجام می دهد تا پنبه کاران استان در زمینه فروش محصول خود با هیچگونه مشکلی روبرو  نباشند.
وی با بیان اینکه تاکنون 6 هزار و 500 تن وش پنبه از زارعان خریداری شده است، گفت: عملیات برداشت و خرید در منطقه همچنان ادامه دارد و محصولات تولیدی بلافاصله به کارخانه های نساجی و روغن کشی ارسال می شود.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.