بین الملل print
اردوغان: به سرمایه گذاری تجارمان در خارج از ترکیه افتخار می کنیم
باشگاه خبرنگاران
0 comment   11 visibility
دوشنبه 13 آذر 1396 ساعت 20:02
چکیده مطلب
رئیس جمهور ترکیه با دفاع از سرمایه گذاری تجار ترکیه در کشور‌های دیگر گفت که کشورش به اقتصاد بازار آزاد متعهد بوده و از این اقدام تجار ترک حمایت می‌کند.
به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان   به نقل از حریت، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی از سرمایه گذاری تجار این کشور در خارج از خاک ترکیه دفاع کرد.
براین اساس، اردوغان که این سخنان را در شهر «موش» واقع در استان آناتولی مطرح می‌کرد با دفاع از حق تجار کشورش برای سرمایه گذاری در کشور‌های خارجی گفت: من هیچ محدودیتی برای جریان سرمایه (به سمت خارج) ایجاد نکرده ام.
وی همچنین تاکید کرد: ترکیه به اقتصاد بازار آزاد متعهد است. از سال ۱۹۸۹، هر کسی در ترکیه حق انتقال سرمایه خود به خارج را داشته و این حق همچنان پابرجا است.
اما رئیس جمهور ترکیه در حاشیه سخنان خود با انتقاد تلویحی از تصمیم برخی سرمایه داران این کشور برای انتقال دارایی‌های خود به خارج، گفت که برخی سرمایه داران این کار را به دلیل عدم اعتماد به ثبات اقتصادی دولت ترکیه انجام می‌دهند.
وی در عین حال تصریح کرد: ما افتخار می‌کنیم که هنگام سفر به کشور‌های مختلف شاهد سرمایه گذاری تجار خود در این کشور‌ها هستیم. تمام شرکت‌ها اعم از داخلی و خارجی فعالیت‌های خود را در راستای ایجاد پیوستگی به نظام مالی جهانی انجام می‌دهند.
انتهای پیام/
تاکید اردوغان بر سرمایه گذاری خارجی
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.