بین الملل print
دادگاه های استیناف آمریکا قانونی بودن جدیدترین فرمان ضد مهاجرتی ترامپ را بررسی می کنند
صدا و سیما
0 comment   1 visibility
سه شنبه 14 آذر 1396 ساعت 00:05
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما خبرگزاری رویترز در گزارشی به قلم میکا رزنبرگ نوشت : دادگاه های استیناف فدرال در ایالت های واشنگتن و ویرجینیا قرار است این هفته استدلال ها را درمورد قانونی بودن جدیدترین فرمان ضد مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور بشنوند که سفر اتباع هشت کشور ازجمله شش کشور اسلامی را به آمریکا به شدت محدود می کند.
مخالفان این فرمان ترامپ از جمله ایالت هاوایی و سازمان های حامی حقوق مهاجران تاکید دارند چنین فرمانی تبعیض آمیز و نقض قانون اساسی آمریکا است.
دولت ترامپ مدعی است این فرمان برای محافظت از آمریکا در برابر حملات تروریستی ضروری است.
دادگاه استیناف بخش نهم آمریکا مستقر در سانفرانسیسکو ششم دسامبر جلسه ای را در سیاتل واشنگتن برگزار خواهد کرد. دادگاه استیناف بخش چهارم آمریکا مستقر در ویرجینیا نیز قرار است هشتم دسامبر جلسه ای برگزار کند.
ترامپ کمی پس از به دست گرفتن قدرت در آمریکا در ماه ژانویه فرمانی را امضا و به طور موقت از ورود همه مهاجران و آوارگان از هفت کشور اسلامی جلوگیری کرد. این فرمان باعث هرج و مرج در فرودگاه ها شد و شکایاتی علیه آن تنظیم شد و سرانجام دولت جدید آمریکا فرمانی جدید را که فرمان دوم برای جلوگیری از مهاجران به آمریکا بود صادر کرد. پس از انقضاء فرمان مهاجرتی دوم ترامپ در ماه سپتامبر ، وی سومین فرمان خود را صادر کرد.
جدیدترین فرمان مهاجرتی رئیس جمهور جمهوریخواه آمریکا 24 سپتامبر اعلام و جایگزین دو فرمان قبلی شد که دادگاه های فدرال آمریکا مانع از اجرای آنها شدند. فرمان جدید ترامپ آندسته از اتباع ایران ، لیبی ، سوریه ، یمن ، سومالی و چاد را شامل می شود که هیچگونه ارتباط خویشاوندی در آمریکا ندارند. آندسته از شهروندان این شش کشور که ارتباط خویشاوندی یا دیگر ارتباط های رسمی ازجمله از طریق دانشگاه ، در آمریکا دارند می توانند وارد این کشور شوند. این فرمان جدید رئیس جمهور آمریکا همچنین اتباع کره شمالی و برخی مقامات ونزوئلا را شامل می شود.
­
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.