اجتماعی print
دستیار وزیر در امور حقوق شهروندی با حکم وزیر کار منصوب شد
مهر
0 comment   7 visibility
سه شنبه 14 آذر 1396 ساعت 07:02
چکیده مطلب
طی حکمی از سوی وزیر کار،دکتر کردونی،رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارتخانه با حفظ سمت به عنوان "مسئول اجرای قانون انتشار ودسترسی آزاد به اطلاعات و دستیار وزیر در امور حقوق شهروندی شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متن حکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شرح ذیل است :
جناب آقای دکتر کردونی ؛
از جمله ملاک های لایتغیر تحقق فضیلت آزادی در یک جامعه مدنی پویا و شاداب " گردش آزاد اطلاعات " و " دسترسی برابر شهروندان به اطلاعات " محسوب می گردد. در جهان امروز و در تبیین مفهوم توسعه ، به درستی بر این عنصر تأکید و از آزادی نشر اخبار و کسب اطلاعات به مثابه بنیادی ترین مصداق حقوق بشر یاد می شود. بر این مبنا، شهروندان محق هستند تا به اخبار دسترسی تمام و کمال داشته باشند، آن را با یکدیگر منتقل و در باره آن اظهار نظر و " نقد و اعتراض کنند. واقفید محو و ریشه کنی فساد از جمله برکات این مهم است که همه ما ملزم به مبارزه با آن می باشیم.
در راستای اجرای قانون «انتشار و دسترسی آزاد اطلاعات» و مطابق با ماده ( ۷ ) آیین نامه ماده (۸ ) قانون موصوف و همچنین در چارچوب سیاست های دولت تدبیر و امید مبنی بر تحقق منشور حقوق شهروندی ابلاغی از سوی رئیس جمهور محترم، به موجب این حکم جنابعالی به عنوان "مسئول اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی" و "دستیار وزیردر امور حقوق شهروندی" منصوب می شوید.
با عنایت به نقش و جایگاه راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ترسیم خط و مشی ها، سیاستگذاری ها و برنامه یزی های خرد و کلان کشور و نیز گستردگی و تنوع مخاطبان و جامعه هدف، اهتمام جدی نسبت به اجرای کامل مفاد قانون انتشار و دسترسی آسان به اطلاعات،به ویژه حمایت از حریم خصوصی، حفاظت از اسناد دولتی، حق دسترسی به اطلاعات، آیین دسترسی به اطلاعات و اصل ترویج شفافیت در سطح وزارتخانه و دستگاه های تابعه به عمل آورید.
انتظار دارم با بهره گیری از همکاری های سازنده معاونت ها و سازمان های تابعه تمهیدات لازم در خصوص حسن اجرای قانون مزبور تدبیر نموده و گزارش های دوره ای نیز از روند اقدامات به اینجانب ارائه گردد.
از درگاه خداوند متعال توفیقات روزافزون جنابعالی را در راه خدمت شایسته به ملت شریف ایران اسلامی با رعایت قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاق دولت تدبیر و امید مسالت می نمایم.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.