اجتماعی print
شکل گیری تشکل خیران هنرستان یار /اجرای برنامه جامع توسعه کارآفرینی
ایسنا
0 comment   9 visibility
چهارشنبه 15 آذر 1396 ساعت 04:33
چکیده مطلب
مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اجرای برنامه جامع توسعه کارآفرینی که از جمله تکالیف سند تحول بنیادین است گفت: نیازمند ورود خیرین به عرصه مهارت آموزی و تامین تجهیزات هنرستان‌ها هستیم.
سید مصطفی آذرکیش در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه از همه ظرفیت‌هایی که کمک می‌کند تا استانداردهای آموزشی ارتقاء یافته و دسترسی به اولویت‌های آموزشی با کیفیت بیشتر امکان پذیر شود استفاده می‌کنیم اظهار کرد: در همین راستا برنامه جامع توسعه کارآفرینی را که تکلیف سند تحول بنیادین است در دست اجرا داریم.
وی افزود: به عنوان نمونه مرکز رشد کارآفرینی در خراسان رضوی را راه اندازی کردیم و کلیه فعالیت‌هایش را به مدت یکسال تحت حمایت، هدایت، پشتیبانی، مشاوره و آموزش برای هنرجویان فعلی و فارغ‌التحصیلان قرار دادیم.
مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به روش‌های مختلف تامین تجهیزات برای هنرستان‌ها اظهار کرد: استفاده از منابع دولتی و برونسپاری خدمات از جمله راهکارهای تامین تجهیزات و اداره هنرستان‌ها هستند اما در کنار آن نیازمند ورود خیرین به این عرصه هستیم. البته نمونه‌های خوبی از ورود خیرین به عرصه تامین تجهیزات هنرستان‌ها وجود دارد و استان‌ها با عناوینی از کمک خیران استفاده می‌کنند؛ به عنوان مثال شکل گیری و فعالیت"خیرین تامین تجهیزات هنرستانی" در  استان خراسان رضوی و "خیرین هنرستان‌یار" را در استان مازندران شاهدیم.
آذرکیش ادامه داد: خوشبختانه خیران بتدریج در کنار ساخت مدارس در حال ورود به تجهیز هنرستان‌ها هستند. اخیرا خیری در رامهرمز سوله‌ای را ایجاد کرده و بیش از 20 چرخ خیاطی برای استفاده هنرجویان تهیه کرده بود. مواردی از این دست کم نیست و با توجه به اجماعی که در حال شکل گیری است آینده خوب و روشنی برای شاخه کاردانش متصوریم.
وی با بیان اینکه لازمه ایجاد اشتغال پایدار، عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی و تقویت تولید ملی توجه به رشته‌های مهارتی است اظهار کرد: آموزش‌های مهارتی نیاز جامعه امروز است و اگر بخواهیم نرخ اشتغال پایدار را افزایش دهیم باید به این سیاست بیش از پیش توجه کنیم. کمااینکه موفقیت‌هایی در این زمینه کسب شده و امسال شاهد رشد بیش از 4 درصدی ثبت نام در شاخه کاردانش بودیم.
به گفتنه مدیرکل دفتر آموزش‌ای کاردانش وزارت آموزش و پرورش یکی دیگر از اقدامات خوب انجام شده در سال جاری اضافه شدن هفت رشته جدید به این شاخه بود و به این ترتیب تعداد رشته‌های شاخه کاردانش از 153 رشته به 160 رشته رسید و علاقه مندان می‌توانند برحسب علاقه وارد رشته‌های جدید چون تصویرسازی دیجیتالی، محتوا و انیمیشن و ناظر فنی چاپ که کاربردی بوده و طبق نیازهای بازار کار امروز شکل گرفته است، شوند.
انتهای پیام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.