علمی print
اقتصاد سلامت و تعرفه؛ مهم ترین چالش پزشکان/ وضعیت بیهوشی ایران از حد متوسط دنیا بالاتر است
باشگاه خبرنگاران
0 comment   33 visibility
چهارشنبه 15 آذر 1396 ساعت 10:30
چکیده مطلب
رئیس کنگره‌ مراقبت‌های ویژه و مدیریت درد اقتصاد سلامت و تعرفه را مهم‌ترین چالش پزشکان دانست.
به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علیرضا‌ سلیمی‌ رئیس سیزدهمین کنگره‌ بین‌المللی‌ آنستزیولوژی‌، مراقبت‌های ویژه و مدیریت درد گفت: بیش از پنج میلیارد نفر در دنیا از خدمات متخصصان‌ بیهوشی‌ و جراحان بهره‌مند می‌شوند که برخی  افراد نیز مطمئناً‌ از این خدمات محروم هستند و حدود سه میلیون نفر متخصص بیهوشی، زنان و متخصص عمومی‌ در دنیا کم داریم‌ اما به جر‌أت می‌توان گفت وضعیت‌ بیهوشی ایران از حد متوسط‌ دنیا بالاتر‌ است و در منطقه سرآمد هستیم‌.
وی اظهار کرد: اقتصاد سلامت و تعرفه‌ یکی از مهم‌ترین‌ چالش‌های پزشکان است‌ که امیدواریم همانند سال‌های گذشته شاهد‌ کم لطفی نظام سلامت نباشیم‌ و با برگزاری این کنگره‌ در کنار ارتقاء کارهای علمی شاهد رفع مشکلات صنفی‌ نیز باشیم‌.
مراقبت‌های ویژه‌ درد رشته بیهوشی‌؛ کلیدی‌ترین‌ تخصص‌های مورد نیاز دنیا رئیس انجمن بیهوشی‌ و مراقبت‌های ویژه‌ درد رشته بیهوشی‌ را از کلیدی‌ترین‌ تخصص‌های مورد نیاز دنیا برشمرد و افزود: امید داریم با حمایت متولیان سلامت این رشته جایگاه حقیقی‌ خود را دریابد‌.
وی در ادامه کاهش ناگهانی‌ 25 درصدی‌ تعرفه‌ها بدون دخالت‌ صنف‌ بیهوشی‌ را دیده نشدن این رشته و نوعی بی عدالتی عنوان کرد و افزود: اتفاقات‌ حوزه سلامت باید با حضور این گروه‌ها باشد‌ زیرا در جامعه چهار هزار نفری متخصصان بیهوشی‌ شاهد خدمات مؤثری‌ بوده‌ایم و نباید از نظرات این گروه‌ها غافل‌ شویم‌.
سلیمی‌ در پایان خواستار حمایت متولیان سلامت در بحث تعرفه بیهوشی شد و افزود: برای ارتقاء خدمات سلامت و ارتقاء جایگاه علمی تمام متولیان باید دست به کار شوند تا شاهد ارتقاء خدمات سلامت در جامعه باشیم.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.