اقتصادی print
ژاپن برنامه ای برای انتقال سفارت خود از تل آویو ندارد
اقتصاد آنلاین
0 comment   31 visibility
پنجشنبه 16 آذر 1396 ساعت 08:10
چکیده مطلب
سخنگوی ارشد دولت ژاپن روز پنجشنبه گفت: این کشور برنامه ای برای انتقال سفارت خود از تل آویو به بیت المقدس ندارد.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، 'یوشیهیده سوگا' دبیر اول دولت ژاپن در یک نشست خبری گفت: موضع ژاپن این است که مساله وضعیت نهایی بیت المقدس باید از طریق مذاکره براساس قطعنامه های متعدد شورای امنیت سازمان ملل، در میان طرف های درگیر حل و فصل شده و مورد توافق قرار گیرد.
وی گفت: ژاپن تحولات مربوط به بیت المقدس و تصمیم دونالد ترامپ در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را از نزدیک دنبال کرده است. شهر قدس که مسجدالاقصی نخستین قبله مسلمانان را در خود جای داده، بخش لاینفک فلسطین بوده و یکی از مهم ترین اماکن سه گانه مقدس اسلامی به شمار می آید و از جایگاه و اهمیت ویژه ای نزد مسلمانان برخوردار است.
شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکنون مجموعا 8 قطعنامه در مورد قدس صادر کره است که در این قطعنامه ها بر حفظ نظم و امنیت قدس و محافظت از مقدسات و پرهیز از هتک حرمت مقدسات و شکنجه و آزار ساکنان قدس تاکید شده است.
شورای امنیت در دسامبر سال میلادی گذشته قطعنامه ای تصویب و تاکید کرد که هیچ تغییری در مرزهای قبل از چهارم ژوئن 1967 از جمله در رابطه با بیت المقدس به رسمیت شناخته نخواهد شد، مگر اینکه طرف ها در مذاکرات بر سر آن به توافق برسند.
اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس نقض آشکار قطعنامه ها و معاهده های بین المللی است.
شبک**آساق**1904**1392**انتشار: ابوالفضل بابایی
انتهای پیام /*
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.