اجتماعی print
شام تار زورگیران
صدا و سیما
0 comment   1 visibility
پنجشنبه 16 آذر 1396 ساعت 13:26
چکیده مطلب
تازه ترین اخبار حوادث شانزدهم آذر ۹۶ ایران را در صفحه حوادث گروه اجتماعی خبرگزاری صداوسیما دنبال کنید.(تکمیل می شود...)
- سرقت
سارق خود را تسلیم و به ۵ فقره سرقت اعتراف کرد
باند سارقان لوازم خودرو در شمال تهران متلاشی شد
بازداشت ۲ مالخر، به همراه ۳۰ قطعه اموال مسروقه
شام تار زورگیران در جنت آباد
دستگیری سارق حرفه‌ای با اجرای طرح رعد
- سرقت
سارق خود را تسلیم و به ۵ فقره سرقت اعتراف کرد
رئیس کلانتری ۱۴۸ انقلاب اسلامی، از دستگیری یک سارق لوازم خودرو در خیابان جمالزاده شمالی خبر داد و گفت: این متهم در بازجویی‌های انجام شده به پنج فقره سرقت اعتراف کرد.
سرهنگ "پیمان لطیفی" افزود: نیمه شب گذشته ماموران گشت انتظامی این کلانتری در حال گشت زنی در خیابان جمالزاده شمالی بودند که صدای آژیر دزدگیر یک خودرو و قطع سریع آن در یکی از کوچه‌های این محله، توجه آن‌ها را جلب و برای بررسی موضوع به سمت صدا تغییر مسیر دادند.
وی افزود: بررسی تک تک کوچه‌ها از سوی ماموران این امکان را به آن‌ها داد که یک سارق را در حال خم کردن در سمت راننده یک خودرو مشاهده و برای دستگیری وی اقدام کنند.
او ادامه داد: متهم که سرگرم خم کردن در خودرو برای سرقت بود، ناگهان خود را در محاصره ماموران پلیس دید و این امر چاره‌ای برای وی باقی نگذاشت تا خود را تسلیم کند.
رئیس کلانتری ۱۴۸ انقلاب اسلامی، عنوان داشت: به این ترتیب متهم به همراه تجهیزات مخصوص سرقت، و همچنین کوله پشتی همراهش به کلانتری منتقل شد و تحت بازجویی‌های انجام شده به سرقت لوازم پنج خودرو در این محله و همچنین تلاش برای سرقت از ششمین خودرو اعتراف کرد و در بازرسی از کوله همراهش نیز تعدادی ضبط و باند مسروقه که از خودرو‌های دیگر دزدیده بود، کشف شد.
سرهنگ لطیفی تصریح کرد: متهم به همراه پرونده تکمیل شده برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار گرفت و در نهایت اموال مسروقه، با شناسایی مالکانشان به آن‌ها بازپس داده شد.
باند سارقان لوازم خودرو در شمال تهران متلاشی شد
رئیس کلانتری ۱۶۴ قائم، با اشاره به انهدام یک باند سرقت لوازم خودرو در شمال تهران، گفت: اعضای این باند چهار نفره در بازجویی‌ها علاوه بر اعتراف به جرم خود به هشت فقره سرقت دیگر نیز اقرار کردند.
سرهنگ "حسین مافی" گفت: با افزایش سرقت لوازم و قطعات داخلی خودرو در این محدوده، ماموران تجسس کلانتری را بر آن داشت تا موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دهند.
وی افزود: ماموران با بکارگیری شیوه‌های نوین پلیسی موفق شدند محل اختفای چهار تن از اعضای این باند را در محدوده شمال تهران شناسایی کنند.
او اضافه کرد: نتیجه تحقیقات مامورین به مقام قضایی منعکس و پس از هماهنگی و اخذ دستور قضایی، در عملیات منسجم و هماهنگ هر چهار سارق در مخفیگاهشان دستگیر و پس از انتقال به کلانتری تحت بازجویی قرار گرفتند.
رئیس کلانتری ۱۶۴ قائم، با بیان اینکه در خلال بازجویی‌های انجام شده هر چهار متهم همدستی با هم و مشارکت در سرقت‌ها اعتراف کردند، بیان داشت: سارقان در اعترافات خود به ارتکاب هشت فقره سرقت لوازم داخلی خودرو در این محدوده اقرار کرده و پس از تکمیل پرونده در اختیار ماموران آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت تا در این خصوص تحقیقات تکمیلی صورت گیرد.
بازداشت ۲ مالخر، به همراه ۳۰ قطعه اموال مسروقه
رئیس کلانتری ۱۲۷ نارمک، از دستگیری دو مالخر اموال مسروقه در محدوده نارمک، خبر داد و گفت: هنگام بازداشت این متهمان ۳۰ قطعه اموال مسروقه در مخفیگاهشان کشف شد.
سرهنگ "محمد مهدی ربیعی"، گفت: در راستای اجرای طرح رعد پنج و دستگیری مالخران اموال مسروقه، تحقیقات برای شناسایی متهمان آغاز و در نهایت به شناسایی دو مالخر سابقه دار اموال مسروقه در محدوده شرق تهران منجر شد.
این مقام انتظامی افزود: در بررسی‌ها مشخص شد این متهمان ضمن ارتباط با سارقان لوازم داخلی خودرو و منزل در محدوده‌های شمال و شرق تهران، اقدام به خرید اموال مسروقه می‌کرد و این اموال را به نام دست دوم به شهروندان می‌فروختند.
وی افزود: در ادامه مخفیگاه متهمان شناسایی شد و با کسب دستور مقام قضایی در دو عملیات همزمان دو متهم در مخفیگاهشان دستگیر و به همراه اموال مسروقه‌ای که از محل کشف شده بود به کلانتری منتقل شدند.
سرهنگ ربیعی، گفت: متهمان در بازجویی‌ها به جرایم خود مبنی بر مالخری و فروش اموال مسروقه به عنوان دست دوم به شهروندان اعتراف کردند و پس از تکمیل پرونده به دادسرای ناحیه چهار رسالت منتقل شدند.
در بازرسی از مخفیگاه آن‌ها ۳۰ قطعه اموال مسروقه از جمله، رینگ و لاستیک، ضبط و باند، چراغ عقب و جلوی خودرو و تعدادی لوازم خانگی از جمله بخاری، دینام کولر، دوچرخه و تلویزیون کشف شد.
شام تار زورگیران در جنت آباد
رئیس کلانتری ۱۳۸ جنت آباد با اعلام خبر اجرای طرح برخورد با زورگیران و سارقان در محله‌های غرب تهران گفت: در این طرح پنج زورگیر دستگیر شدند و ده‌ها قلم اموال مسروقه کشف شد.
سرهنگ "عباس واعظی" به تشریح این خبر پرداخت و گفت: در راستای درخواست شهروندان مبنی بر دستگیری و برخورد با سارقان و زورگیران غرب تهران، تیم‌های اطلاعاتی این کلانتری اقدامات خود را بیش از گذشته پیگیری کردند و در نهایت پنج زورگیر در دو عملیات شناسایی و دستگیر شدند.
وی افزود: با تحقیقات صورت گرفته در این خصوص ماموران موفق شدند سه سارق را که با همدستی هم در محدوده جنت آباد شمالی اقدام به زورگیری از شهروندان می‌کردند، شناسایی و طی عملیاتی ضربتی هر سه تن در پاتوقشان دستگیر و به کلانتری منتقل شدند و تحت بازجویی‌های صورت گرفته به جرم خود اعتراف کردند.
رئیس کلانتری ۱۳۸ جنت آباد گفت: در عملیات ضربتی دیگر نیز، ماموران این کلانتری موفق شدند دو زورگیر دیگر را که با اقدامات مجرمانه خود موجب نارضایتی شهروندان شده بودند، شناسایی و دستگیر کنند.
سرهنگ واعظی تصریح کرد: این متهمان نیز در یک خانه مجردی و هنگام استعمال مواد مخدر دستگیر شدند و در بازجویی به ده‌ها فقره سرقت و زورگیری از شهروندان اعتراف کردند و پس از شناسایی از سوی شاکیان پرونده برای سیر مراحل قضایی در اختیار دادسرا قرار گرفتند.
وی اظهار داشت: در بازرسی‌های انجام شده از مخفیگاه این پنج متهم ده‌ها دستگاه گوشی تلفن همراه، وجه نقد و ... کشف که با شناسایی مالکانشان به آن‌ها بازپس داده شد.
دستگیری سارق حرفه‌ای با اجرای طرح رعد
سرکلانتر ششم پلیس پایتخت با اعلام خبر دستگیری یک سارق در طرح رعد پنج گفت: در بازرسی از مخفیگاه این متهم ده‌ها قلم اموال مسروقه از جمله لوازم داخلی خودرو کشف شد.
سرهنگ "سیروس کتابعلی" گفت: با بررسی‌های انجام شده در محدوده جنوب شرق تهران ماموران موفق به شناسایی یک سارق حرفه‌ای و مخفیگاه وی شده و با هماهنگی از سوی مقام قضایی برای دستگیری وی به محل اعزام شدند.
وی افزود: در عملیاتی ضربتی این متهم در مخفیگاهش بازداشت و در بازرسی از منزل وی تعدادی اموال مسروقه از جمله، چهار حلقه رینگ و لاستیک خودرو، پنج جفت کمک فنر خودرو، سه دستگاه ضبط خودرو، دو عدد باند خودرو و همچنین بدنه اوراق شده یک دستگاه موتورسیکلت کشف شد.
سرهنگ کتابعلی تصریح کرد: این متهم که سعی داشت از طریق در پشتی خانه متواری شود با تیزهوشی ماموران ناکام مانده و به همراه اموال مکشوفه به کلانتری محل منتقل و تحت بازجویی‌های انجام شده به جرایم خود مبنی بر ده‌ها فقره سرقت لوازم داخلی خودرو و قطعات موتورسیکلت اعتراف و اقرار کرد.
سرکلانتر ششم پلیس پایتخت با اشاره به این موضوع که متهم پس از تکمیل پرونده برای انجام تحقیقات به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد، گفت: تحقیقات برای شناسایی و دستگیری همدستان این متهم همچنان ادامه دارد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.