استان ها print
7 میلیارد و 700 میلیون تومان پروژه مخابراتی در دلفان به بهره برداری رسید
تسنیم
0 comment   5 visibility
پنجشنبه 16 آذر 1396 ساعت 15:31
چکیده مطلب
معاون استاندار لرستان گفت: 7 میلیارد و 700 میلیون تومان پروژه مخابراتی در شهرستان دلفان به بهره‌برداری رسید.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از دلفان مهرداد غضنفری ظهر امروز در مراسم افتتاح پروژه‌های مخابراتی شهرستان دلفان بابیان اینکه شهرستان دلفان و سلسله یکی از حوزه‌های بسیار وسیع و گسترده باقابلیت‌های بی‌نظیر است اظهار داشت: در این شهرستان هم‌افزایی وجود دارد و مثلث لازم برای تحول یک منطقه در این شهرستان را شاهد هستیم.
وی افزود: طلوع توسعه در شهرستان دلفان دمیده شده و به بهتر شدن وضعیت این شهرستان امیدواریم، اما برای رسیده به ایده آل‌ها زمان زیادی را باید داشته باشیم که این امر الزامات متعددی دارد.
معاون استاندار لرستان عنوان کرد: استاندار لرستان در راستای ایجاد شورای راهبردی توسعه استان داشت چراکه این شورا در راستای کارهای اقتصادی و عمرانی مؤثر است و دامنه اثرگذاری بیشتری دارد بنابراین بررسی‌های لازم انجام، طرح‌ها آماده و نهایتاً خروجی این شد که در بخش اقتصادی و عمرانی پروژه‌های استان مشخص، در حال پیگیری و به انجام رسیدن است.
وی بیان کرد: برخی شهرستان‌ها از ریل توسعه بیشتر عقب‌مانده‌اند که یکی از شهرستان‌هایی که نیاز به توجه بیشتری داشت دلفان بود چراکه به‌عنوان یکی از 31 شهرستان محروم کشور مطرح بود و به‌عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شد.
غضنفری تصریح کرد: در حوزه تأمین آب برای اراضی کشاورزی و مدیریت بهینه مصرف آب‌کارهای بزرگی در این شهرستان انجام‌شده است؛ چندین ایستگاه پمپاژ با متوسط تعطیلی بیش از 10 الی 12 سال به بهره‌برداری رسیده و رشد چندین برابری سیستم‌های آبیاری نوین ازجمله اقدامات انجام‌شده و در دست اجرا است.
وی در راستای خدمات‌رسانی گاز، آب و برق در شهرستان دلفان خاطرنشان کرد: در راستای برق‌رسانی اقدامات خوبی انجام‌شده و تا پایان سال به‌صورت کامل در این شهرستان کار برق‌رسانی به اتمام می‌رسد.
این مسئول بابیان اینکه درصد پوشش تلفنی سیار در استان 97 درصد، در شهرستان دلفان 90 درصد و پوشش روستایی 88 درصد است گفت: در راستای پروژه‌های مخابراتی نیز کمیته‌ای خاص شهرستان در مرکز تشکیل شد ولی در بحث پوشش دیتا مشکل‌داریم که نیاز است به ارتقا نصب توجه داشته باشیم.
وی اظهار داشت: اتصال اینترنت و تلفن خانگی در 237 روستا در دستور کار بود که در 115 روستا کار تمام‌شده و 122 روستا نیز تا پایان سال اتصال به شبکه اینترنت صورت می‌گیرد.
معاون استاندار لرستان افزود: در دهه فجر امسال پنج دفتر آی سی تی روستایی افتتاح می‌شود و کلیه خدمات موردنیاز در این دفاتر ارائه می‌شود.
وی بابیان اینکه تا سال آینده شهرستان دلفان صد درصد الکترونیک می‌شود عنوان کرد: امروز بالغ‌بر هفت میلیارد و 700 میلیون تومان پروژه در این شهرستان افتتاح شد و به دنبال این هستیم که یک توسعه موزون، هماهنگ و همه بخشی را در این شهرستان داشته باشیم.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.