فرهنگی print
آیت الله اراکی؛ انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی از تل آویو به بیت المقدس سرآغاز انتفاضه جدید خواهد
ایسنا
0 comment   19 visibility
پنجشنبه 16 آذر 1396 ساعت 22:33
چکیده مطلب
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اظهارات ترامپ درباره بیت المقدس تاکید کرد: این حرکت ایالات متحده آمریکا و رژیم صهیونیستی باید سرآغاز انتفاضه جدید ملت فلسطین با حمایت همه ملت‌های مسلمان و عدالت خواه باشد.
به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت الله محسن اراکی شامگاه پنج شنبه (16 آذر ماه) در مراسم اختتامیه سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که با حضور علمای جهان اسلام در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، با محکوم کردن سخنان ترامپ درباره انتقال سفارت اسرائیل غاصب از تل آویو به بیت المقدس اظهار کرد: ما این تلاش را نشانه این می‌دانیم که دولت آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی به پایان خط رسیده‌اند.
وی ادامه داد: معنای تلاش آمریکا و رژیم صهیونیستی این است که آن‌ها از تمامی تلاش‌ها برای دور زدن فلسطین مأیوس شده‌اند به همین دلیل دست به چنین اقدامی زدند. ولی باید دشمنان بدانند هیچ وقت نمی‌توانند آتش خشم فلسطینیان را خاموش کنند.
آیت الله اراکی تأکید کرد: این حرکت دولت ایالات متحده آمریکا و رژیم صهیونیستی باید سرآغاز انتفاضه جدید ملت فلسطین با حمایت همه ملت‌های مسلمان و عدالتخواه باشد. این انتفاضه نباید پایان یابد مگر با سقوط رژیم صهیونیستی و پاک سازی سرزمین فلسطین از این کِرمِ خبیث.
وی در ادامه سخنان خود از تلاش‌های آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید شیعه، شیخ احمد بدرالدین حسون مفتی ارشد سوریه، احمد الطیب، رییس دانشگاه الازهر مصر و خانم فردوس العوادی از پژوهشگران عراقی که در زمینه وحدت و تقریب تلاش کرده‌اند، تشکر کرد.
او یادآور شد: طی این دوره از کنفرانس وحدت مطالب مهمی مطرح شد که امیدواریم بتوانیم از این مطالب در راستای تقویت وحدت اسلامی استفاده کنیم. مباحث بسیار مطلوبی در این کنفرانس جمع‌بندی شده است و در قالب کارگروه‌های مختلف نتایج راهبردی و عملیاتی پیگیری می‌شود.در مورد شرایط کنونی منطقه تصمیم‌گیری‌هایی داشته‌ایم که با استفاده از ظرفیت این شخصیت‌ها اجرایی شدن آنها را دنبال می‌کنیم.
انتهای پیام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.