علمی print
دانشجوی بیدار عامل رشد جامعه/ دانشجو نباید خود را قربانی و بازیچه دعواهای سیاسی کند
باشگاه خبرنگاران
0 comment   2 visibility
شنبه 18 آذر 1396 ساعت 09:17
چکیده مطلب
عضو شورای مرکزی جنبش عدالت خواه دانشجویی با بیان اینکه دانشجوی بیدار عامل رشد جامعه است، گفت: امروز علاوه بر مستکبران خارجی، خطر مستکبران داخلی نیز به شدت احساس می‌شود.
ستاره زارعی عضو شورای مرکزی جنبش عدالت ‌خواه دانشجویی حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به روز دانشجو گفت: مسئولان و دانشجویان نباید حادثه ۱۶ آذر و شهادت سه دانشجو را تنها به عنوان سمبل و نماد ببیند، بلکه باید به‌ عمق حادثه و این درجه از درک برسند که ۱۶ آذر یعنی ایستادگی در مقابل مستکبران خارجی چه بسا که امروز علاوه بر مستکبران خارجی، خطر مستکبران داخلی نیز به شدت احساس می‌شود.
زارعی با بیان اینکه مستکبران داخلی سعی بر آن دارند تا دانشجو را به رخوت و سرخوردگی بکشانند، به سخن شهید بهشتی: «دانشجو مؤذن جامعه است اگر دانشجو خواب بماند نماز امت قضا می شود»، اشاره کرد و گفت: این سخن یعنی، صدای دانشجو باید طنین و نوای آگاهی را در جامعه سر دهد و ناقوس روشنگری را به صدا درآورد و جامعه و امت و مردم را به حد مطلوب فراخواند. اما امروز تدابیری چیده شده که دانشجو را در خواب مطلق نگه دارند! امروز تلاش مسئولان آن است صدای دانشجویان را در نطفه خفه و سرکوب کنند و دانشجو را با عباراتی نظیر «هیس» و «به تو چه؟»، به قشری سرخورده تبدیل می کنند و زمانی که در جامعه ای مردم و دانشجویان آن جامعه، به درجه «به ما چه؟» برسد، عمق فاجعه آن ملت و نابودی تدریجی برای نظام حاکم است. لذا این وظیفه و رسالت جنبش دانشجویی است که در مقابل این فاجعه بایستد.
عضو شورای مرکزی جنبش عدالت خواه دانشجویی در واکنش به حاشیه های مراسم روز دانشجو با حضور رئیس جمهور، گفت: این دیدار می توانست از جمله فرصت هایی باشد که دانشجو و جنبش دانشجویی صدای خود را به گوش مسئولان برساند؛ اما فرصت این مطالبه گری از برخی تشکل ها سلب شد.
وی با بیان اینکه، دانشجو باید این روز را سرلوحه ای در چارچوب فعالیت های خود قرار دهد و خود را به ابزاری برای مسئولان و گروه ها و قبیله های مدرن سیاسی تبدیل نکند، گفت: دانشجو نباید خود را قربانی و بازیچه دعواهای سیاسی کند؛ چرا که این قبیله های سیاسی استقلال فکری را از دانشجو می گیرند و جامعه دانشجویی را تنها وسیله ای برای اهداف خود می پندارند و آنان را از رسالت حقیقی خود یعنی مطالبه گری، روشنگری و آگاه سازی غافل می سازد.
وی گفت: امروز تبریک‌ روز دانشجو صرفا به معنای تبریک چیزی مضحک به نظر می‌رسد. روز دانشجو تبریک ندارد! تبریک ‌روز دانشجو باید به تشویق الگو برداری از شهیدان و حرکت استقلال طلبانه آنها در مقابله با استکبار در این روز مقدس باشد. جنبش دانشجویی اصیل بیشتر به دنبال تشویق است نه تبریک.
انتهای پیام/
واکنش عضو شورای جنبش عدالت خواه دانشجویی به آئین بزرگداشت روز دانشجو
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.