استان ها print
نمایشگاه نقاشی و سنگ های نیمه قیمتی کیمیا در شیراز آغاز می شود
مهر
0 comment   8 visibility
یکشنبه 19 آذر 1396 ساعت 13:46
چکیده مطلب
شیراز- نگارخانه استاد غلامی تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۲۰ آذر ماه جاری با حضور تهمینه میلانی، میزبان آیین گشایش نمایشگاه «نقاشی و سنگ های نیمه قیمتی کیمیا» می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، در این نمایشگاه که به مدت ۳ روز دایر خواهد بود، ۹ اثر نقاشی و ۱۹ گوهرسنگ تراش خورده کیمیا فولادفر، بانوی هنرمند در معرض نمایش علاقمندان قرار می گیرد؛ سبک نقاشی ها، برگرفته از سورئال بوده و با سبک رنگ و روغن به تصویر درآمده اند.
فولادفر در گفت و گو با خبرنگار مهر، در توجیه سبک مورد استفاده در آثار نقاشی خود، عنوان کرد: این سبک بیشتر حرکتی تجسمی است تا ادبی و در واقع نوعی رها کردن اندیشه، تصورات، تخیلات از قیدهای اجتماعی و عادات و نوعی آزادی مطلق در محتوا محسوب می شود.
وی برجسته ترین عنصر در این سبک را خیال دانست وتاکید کرد: این نقاشی ها، بدون هیچگونه زمینه فکری قبلی و یا وابستگی ذهنی، قواعد هنری، ادبی و زیبا شناسی و یا کار و حرکت به تصویر درآمده اند.
فولادفر که اعتقاد دارد در بیشتر آثار خود، نگاه به دور شدن از واقعیت از طریق بهم ریختگی تصویر و عناصر تجسمی دارد، گفت: در بین نقاشی ها یک اثر سیاه قلم موبی نیز وجود دارد.
وی با تاکید مجدد بر این مهم که طرحها، خارج از هر گونه تقلید هنری کشیده شده اند، افزود: در نقاشی ها تلاش شده بازی با رنگ ها همراه با نوگرایی دنبال شود.
این درحالیست که به گفته این بانوی هنرمند، بیشترین ترکیب رنگهای به کار برده شده در این آثار زرد با بنفش، سبز و نارنجی و بنفش و سبز می باشد که برای تحت تاثیر قرار دادن احساسات و مبتنی بر خیال پردازی و رویاهاست.
با توجه به اینکه در نمایشگاه یادشده، ١٩ گوهرسنگ در معرض نمایش گذاشته خواهد شد که فولادفر در این خصوص هم عنوان کرد: عقیق یا آگات از سنگهای نیمه قیمتی است و در میان جواهرات به عنوان گوهر درجه دوم شناخته می شود.
وی ویژگی عقیق را ریزدانه بودن وروشنی رنگ های آن عنوان کرد و افزود: ترکیب رنگهای عقیق به رنگهای سفید تا خاکستری، تیره وسیاه، زرد تا قرمز، سبز و آبی روشن است که بهترین آنها سرخ، زرد و سفید است.
این بانوی هنرمند دارنده مقام های نخست طراحی و رنگ و روغن در سالهای٩٢و ٩٣ است؛ فولادفر بدون‌ استاد و راهنما خالق تصاویری به نام های فریب، وصال، تو، خیال، مجنون، آفرینش، خواب و راز است، به تکنیک لاپریما در برخی از ترکیب ها اشاره کرد. این درحالیست که در این نمایشگاه طیف های مختلف رنگهای عقیق به نمایش در می آید.
به گزارش خبرنگار مهر، نمایشگاه نقاشی و سنگ های نیمه قیمتی کیمیا با حضور تهمینه میلانی، کارگردان به نام کشور ۲۰  آغاز به کار می کند و تا ٢٢ آذرماه در نگارخانه استاد غلامی تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برپا خواهد شد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.