علمی print
سریع باردار شدن، یک رویاست؟
نی نی بان
0 comment   10 visibility
دوشنبه 20 آذر 1396 ساعت 22:51
چکیده مطلب
2 ماه است روزهای تخمک گذاری، اقدام به بارداری کردم و نتیجه نگرفتم. دلم می خواهد سریعا باردار شم. آزمایش و سونوگرافیم مشکلی نداشت.
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: 22 ساله هستم. 2 ماه است روزهای تخمک گذاری، اقدام به بارداری کردم و نتیجه نگرفتم. دلم می خواهد سریعا باردار شم. آزمایش و سونوگرافیم مشکلی نداشت. فقط دکتر گفت تخمدان هایم احتمال دارد کیست ساز باشد، گفت اگر پریود نشدی و باردار نبودی برو دکتر یک موقع کیست نداشته باشی. تا الان که سالم بودم، پریودمم 27 روزه است. می شود برای بارداری سریع از داروهای کمک بارداری و تحریک تخمک استفاده کنم؟ خیلی عجله دارم.
پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز اول از همه لازم است این نکته را بدانید که هر زوجی که زیر سی و پنج سال دارند یک سال برای باردار شدن فرصت دارند چراکه شانس بارداری در ماه برای زوج بیست و چهار درصد است. بنابراین این که شما دو ماه است اقدام می کنید ولی هنوز نتیجه نگرفته اید نشانه مساله خاصی نیست. اما این که می خواهید از دارو استفاده کنید این مساله قطعا باید به دسترو پزشکک و کاملا زیر نظر باشد نه اینکه خودسرانه اقدام به مصرف دارو کنید چون ممکن است دچار عوارض ناشی از مصرف خودسرانه داروهای تحریک تخمک گذاری شوید.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.