سیاسی print
امام جمعه شهرکرد: روح حوزه و دانشگاه تربیت انسان های متعهد است
ایرنا
0 comment   76 visibility
جمعه 24 آذر 1396 ساعت 13:32
چکیده مطلب
شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مفتح گفت: روح حاکم بر وحدت حوزه و دانشگاه باید تربیت انسان های متخصص و متعهد باشد.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدعلی نکونام در خطبه های نمازجمعه شهرکرد افزود: هدف دانشگاه و حوزه باید تربیت انسان های متعهد باشد و حوزه و دانشگاه هم در این مسیر از یکدیگر جدا نیستند.
وی تصریح کرد: دانشگاه مسیری غیر از مسیر تکامل انسان ندارد و حوزه نیز مسیری غیر از این ندارد و هر دو نهاد علمی در یک مسیر قرار دارند.
نکونام تاکید کرد: حوزه و دانشگاه زمانی باید به خود ببالد که انسان های متعهد و متخصصی چون شیخ مفید، شیخ رضی، سید مرتضی، علامه حلی، آیت الله بهجت و امام راحل را تربیت کنند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد تاکید کرد: تا زمانی که علم و تعهد و تخصص در هم آمیخته نشود ، جامعه اصلاح نمی شود و مشکلات مدیریتی نیز تنها با تعهد و تخصص حل می شود.
به گفته وی، برخی از مدیران عملکرد بدی دارند، زیرا نسبت به کار خود تعهد ندارند و تخصص بدون تعهد به جامعه صدمه می زند.
وی با گرامیداشت یاد شهدای ترور از جمله شهید مفتح و روز مبارزه با خشونت تاکید کرد: در اسلام و انقلاب اسلامی خشونت نفی شده، زیرا اسلام دین رافت و مهربانی است.
خطیب جمعه شهرکرد با بیان اینکه آمریکا و رژیم اشغالگر قدس حامی اصلی تروریست هستند، تاکید کرد: خشونت دشمنان انقلاب اسلامی باعث شهید شدن بزرگانی چون شهید بهشتی، شهید رجایی و باهنر، مفتح و شهدای ترور شد و انقلاب اسلامی در همه جا این خشونت را نفی می کند و در برابر آن ایستادگی و مقابله می کند.
وی آمریکا و رژیم اشغالگر قدس را منبع خشونت علیه اسلام دانست و گفت: رژیم اشغالگر قدس با کشتار بی رحمانه مردم فلسطین قصد دارد با نژاد پرستی و خشونت به مقاصد شوم خود برسد.
به گفته وی، انتفاضه ملت فلسطین در برابر رژیم اشغالگر قدس خاموش نخواهد شد و این جنایت رژیم اشغالگر قدس باعث سقوط این رژیم خشونت طلب و غاصب می شود.
نکونام با بیان اینکه هدف رژیم اشغالگر قدس تنها قدس شریف نیست، بلکه جهان اسلام است، گفت: رئیس جمهوری نابخرد آمریکا با حمایت از رژیم اشغالگر قدس می خواهد به اسلام ضربه بزند.
وی اتحاد و همدلی را مهمترین نیاز استان دانست و گفت: در مساله آب، بیکاری، محرومیت زدایی باید با اتحاد و همدلی در مسیر آبادانی حرکت کرد.
نکونام در پایان بیان کرد: در عزل و نصب ها هرگز دخالتی ندارد و نخواهد داشت.
به گزارش ایرنا، ائمه جمعه سراسر چهارمحال و بختیاری نیز روز حمل و نقل و وحدت حوزه و دانشگاه را گرامی داشتند.
خبرنگار: محمود رئیسی**انتشاردهنده:جهانبخش صفری
2097/6021
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.