بین الملل print
سازمان ملل: دولت آمریکا آگاهانه در حال افزایش فاصله فقیر و غنی در این کشور است
تسنیم
0 comment   15 visibility
شنبه 25 آذر 1396 ساعت 09:49
چکیده مطلب
گزراشگر ویژه سازمان ملل می‌گوید که رئیس جمهوری آمریکا و کنگره این کشور به طور آگاهانه در حال تبدیل این کشور به یکی از نابرابرترین جوامع جهان هستند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از گاردین، فیلیپ آلستون، گزارشگر ویژه سازمان ملل در زمینه «فقر شدید و حقوق بشر» در گزارش جدید خود از ایالات متحده، از جهت‌گیری دولت آمریکا در این زمینه به شدت انتقاد کرد.
در گزارش آلستون، دونالد ترامپ و مقامات جمهوری‌خواه کنگره این کشور را به تلاش برای تبدیل آمریکا به «قهرمان جهانی فقر شدید» متهم کرده است.
گزارشگر ویژه سازمان ملل هشدار داده است که لایحه مالیاتی که هم‌اکنون در کنگره در حال بررسی است، به این منجر خواهد شد که  تفاوت بسیار زیادی که هم‌اکنون بین ثروتمندان و فقرا وجود دارد، باز هم افزایش یابد.
وی در گزارش خود ترامپ و هم‌حزبی‌هایش را متهم کرد که آگاهانه در حال به‌هم ریختن ساختار جامعه آمریکا هستند به ‌گونه‌ای که این کشور «به نابرابرترین جامعه در جهان تبدیل شود».
آلستون در گزارش خود آورده است که که ایالات متحده امروزه خود را به عنوان یک استثنا در زمینه در پیش‌گرفتن راه‌های مشکل‌آفرین‌تری نشان داده است که به صورت شوک‌کننده‌ای در تضاد با ثروت عظیم این کشور است.
به نوشته گاردین، یافته‌های ارائه شده در این گزارش برای دولت آمریکا چالش‌آفرین است. زیرا نمی‌توان از این اتهام که رئیس جمهوری آمریکا به طور فعالانه به دنبال صدمه‌زدن به میلیون‌ها آمریکایی است،‌ به راحتی چشم‌پوشی کرد.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.