استان ها print
جامعه روحانیت شیراز در گذشت آیت الله حائری شیرازی را تسلیت گفتند
مهر
0 comment   8 visibility
چهارشنبه 29 آذر 1396 ساعت 18:11
چکیده مطلب
شیراز - جامعه روحانیت شیراز طی پیامی درگذشت مرحوم آیت‌الله محمدصادق محی‌الدین حائری شیرازی، نماینده پیشین ولی فقیه در استان و امام جمعه سابق شیراز را تسلیت گفتند.
به گزارش خبرگزاری مهر، جامعه روحانیت شیراز طی پیامی در گذشت آیت الله حائری شیرازی را تسلیت گفتند.
در این پیام آمده است:‌
«خبر ارتحال عالم جلیل‌القدر، معلم اخلاق و تقوا، حضرت آیت‌الله آقای حاج شیخ محی‌الدین حائری شـیرازی طاب ثراه موجب اندوه و تأثر فراوان است. شخصیت ارزشمندی که در طول حیات با برکتش با اخلاق و سعه صدر خدمات ارزشمندی را به مردم متعهد و متدین استان فارس نمود و همواره منادی اخلاق و تقوا بود.
حضور فعال آن عزیز سفر کرده در نهضت امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی و پس از آن همراهی همه جانبه‌اش با مقام معظم رهبری مدظله العالی و سابقه مبارزه طولانی با رژیم سفاک ستم‌شاهی و روشنگری‌ها و منبرها و تحمل زندان و شکنجه ساواک از جمله ویژگی‌های ممتاز ایشان بود و در تمامی زوایای مسائل کشوری موضع‌گیری‌های خداپسندانه داشتند.
از این‌رو رحلت ایشان، بی‌شک ثلمه‌ای سنگین برای حوزه‌های علمیه و نیز مصیبتی بزرگ برای ارادتمندان آن بزرگوار است که سال‌های متمادی از تعالیم سازنده و آگاهی‌بخش ایشان بهره‌مند می‌گشتند و نفوس خود را در سایه کلام اخلاقی نافذ و عمل صالح آن عالم عامل ، تربیت و تهذیب می‌نمودند.
جامعه روحانیت شیراز این ضایعه مؤلمه و اندوه‌بار عالم عامل و معلم بزرگ اخلاق را به محضر حضـرت بقیةالله الاعظم(عج)، مراجع عظام تقلید خاصه وجود مبارک مقام معظم رهبری مدظله‌العالی، حوزه‌های علمیه فارس و قم، خاندان معزز حائری و مردم ولایت‌مدار فارس علی‌الخصوص شهر مقدس شیراز تسلیت عرض نموده و از درگاه ایزد منان رحمت و غفران الهی جهت آن عالم ربانی و صبر و اجر جهت بازماندگان درخواست دارد».
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.