اجتماعی print
آموزش غذارسانی به حیوانات در فصل سرما/ همراهی محیط بانان برای سرشماری حیات وحش پارک بمو
فارس نیوز
0 comment   12 visibility
پنجشنبه 30 آذر 1396 ساعت 14:40
چکیده مطلب
برخی از دوستداران محیط زیست به همراه محیط بانان استان فارس به سرشماری حیات وحش پارک ملی «بمو» اقدام کردند.
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، زندگی در قلمرو محیط زیست میسر است و حفاظت از محیط زیست راهی برای بقا زندگی و ادامه نسل آینده است.
در این راه گروه‌های مردمی محیط زیستی می‌کوشند تا به فعالیت‌هایشان زندگی ادامه داشته باشد. ما نیز به رسم هر هفته تلاش داریم در قرار سبز رسانه‌ای برای تمام فعالان محیط زیست کشور باشیم.
*چهارمین دوره جایزه یحیی ویژه محیط بانان سراسر کشور که به همت انجمن یوزپلنگ ایرانی برگزار شد برندگان خود را شناخت. آقایان غلامرضا محمد زاده از گیلان و محسن دلیر و مدثر تیموری از خراسان رضوی برگزیده این دوره بودند.
*با همت کارگروه آموزش بوم بانان گیلان،196 دانش آموز دبستان ارشاد لاهیجان در کلاس آموزشی آشنایی با کوهستان و جنگل‌های هیرکانی شرکت کردند.
*160 امین برنامه انجمن همیاران محیط زیست و حیوانات در بحث آموزش و غذارسانی به پرندگان شهری در فصل سرما در پارک جنگلی وکیل آباد در شهر مشهد صورت گرفت.
*آموزش و فرهنگ سازی در خصوص تفکیک زباله‌های‌تر و خشک در پیش دبستانی امام حسن مجتبی (ع) توسط انجمن بانوان طبیعت دوست آبدانان ایلام انجام شد.
*آموزش حفاظت از کوهستان و چگونگی مقابله با تخریب آن در مدرسه عشایری دخترانه الزهرا شهر رحیم آباد توسط کارگروه آموزش موسسه محیط زیست آسمانرود و با همکاری آموزش اداره محیط زیست شهرستان رودسر استان گیلان برگزار شد.
*شهرستان سروستان همگام و همراه با محیط بانان زحمت کش استان فارس به منظور آمار گیری حیاط وحش پارک ملی «بمو» به کمک این یاران حیات وحش آمدند.
*کارگاه آموزشی روز جهانی حقوق حیوانات به همت کانون فعالان محیط زیست یالمند لنگرود و مشارکت اداره محیط زیست لنگرود، همراه با آموزش مفاهیم زیست محیطی با پخش عکس و فیلم برگزار شد.
*دوستداران محیط زیست در مسجد سلیمان یک سنجاب را با هماهنگی یکی از شهروندان تحویل گرفته و در منطقه «شیمبار» که زیستگاه اصلی آنها به شمار می‌رود رهاسازی کرد.
*مراسم نکوداشت رودخانه و مرداب با استقبال گرم 72 تن از شهروندان آستارایی برگزار شد. این مراسم خودجوش مردمی تا نوروز 97 هر جمعه در پل مرداب برگزار می‌شود.
*دسته بندی کمک‌های ارسالی مردمی برای ارسال به روستاها و مناطق محروم استان کهگیلویه و بویراحمد توسط اعضای انجمن نهضت سبز زاگرس انجام شد.
*کارگاه آشنایی مقدماتی با دستگاه‌های جی‌پی‌اس در دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان لاهیجان توسط کارگروه کشاورزی بوم ‌بانان گیلان و همچنین رونمایی از کتاب «رده‌بندی و مورفولوژی گیاهان زراعی» انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان صورت گرفت.
*در سی و سومین جلسه شورای شهر زرقان که به درخواست نمایندگان تشکل‌های محیط زیستی استان فارس در محل شهرداری زرقان تشکیل شد اعضای تشکل‌های استان فارس در جلسه حضور یافته و مراتب نگرانی خود را از تصویب احتمالی طرح توسعه پالایشگاه مطرح کرده و خواستار پیگیری بیشتر این موضوع توسط اعضای شورا گردیدند. پایین رفتن منابع آبی، شور شدن آب شرب چاه‌ها، عدم توجه به ارزیابی محیط زیستی و پیش بینی فضای سبز از جمله نکاتی بود که در این جلسه عنوان شد.
*به همت شورای هماهنگی سمن‌های محیط زیستی مسجدسلیمان و با پیگیری مدیر و معاون پژوهش سرای علیمردان خان بختیاری در حیاط این واحد آموزشی گونه‌های بومی و گل‌های زینتی توسط دانش آموزان کاشته شد، همچنین با مشارکت سمن‌های محیط زیست مسجدسلیمان و اداره محیط زیست شهرستان برنامه کاشت نهال و پاکسازی در کوی کارکنان سازمان برق انجام گرفت. در این برنامه که با استقبال اهالی 9 نیز همراه بود، دیدارهای چهره به چهره و آموزش نکات حقوق شهروندی در حوزه محیط زیست صورت گرفت. در ادامه این برنامه نیز در حیاط اداره هواشناسی نیز با همکاری پرسنل اداره متبوع و فعالین محیط زیست کاشت نهال انجام گرفت.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.