استان ها print
هیچ وقت با هر فراخوانی به عرصه نیایید
ایسنا
0 comment   16 visibility
جمعه 8 دی 1396 ساعت 16:20
چکیده مطلب
امام جمعه مشهد با بیان این‌که «هیچ وقت با هر فراخوانی به عرصه نیایید»، گفت: ابتدا ببنید کسی که به شما می‌گوید به عرصه بیایید چه کسی است؟، شما فکر کردید اگر یک میدانی درست کردند برای مطالبه شما به نفع‌تان تمام می‌شود؟، این میدانی که برای مطالبه شما درست کردند می‌خواهند در این میدان بچه شهید تو را آتش بزنند، آیا حاضری برای مطالبات و گرانی به این میدان بروی؟ آیا واقعاً وجدان ما اجازه می‌دهد این کار را بکنیم و این درست است؟
به گزارش ایسنا، آیت‌الله «سیداحمد علم‌الهدی» ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: امروز مصادف با دو جریان است. جریان اول رحلت جان‌گداز خواهر کریمه امام هشتم(ع)، حضرت معصومه(س)، خواهران مؤمنه و متدینه ما بدانند الگوی انقلابی در برابر بینش آن‌ها خواهر کریمه امام هشتم(ع) است وجود مقدس این خانم با فضیلت را به عنوان الگو در نظر داشته باشند.
وی ادامه داد: همچنین امروز مصادف با سال‌روز حماسه 9 دی است. حماسه 9 دی به‌عنوان روز بصیرت لقب گرفته است، یعنی بصیرت 9 دی در همه شئون این نظام و انقلاب ظهور و بروز داشت و در 9 دی نمایشگاهی برای بصیرت مردم دلداده ولایت و رهبری در این نظام به وجود آمد، اما تداوم این بصیرت در این است مردم و نیروهای حزب‌الهی و انقلابی ما بصیرت 9دی را در فتنه‌شناسی ادامه دهند، چراکه فتنه در هر زمانی وجود دارد و فتنه تنها دستاویز دشمنان ماست.
علم‌الهدی با بیان این‌که «دشمنان ما در برابر اقتدار ما شکست خورده‌اند»، تصریح کرد: استکبار جهانی در برابر قدرت ما در منطقه و پایمردی مردم ما در همه عرصه‌ها با شکست روبه‌رو شده است.
وی با تأکید بر این‌که «فتنه تنها دستاویز دشمن ماست»، خاطرنشان کرد: نمونه این فتنه‌گری را در جریان دیروز مشهد شما دیدید. یک عده مردم خاص که مال‌باختگانی هستند که یک عده اشخاص آمدند بدون مجوز نهادهای اقتصادی راه‌انداخته‌اند، اموال و پول‌های مردم را گرفته‌اند، یا بر اثر ندانم‌کاری یا ناوارد بودن و یا بر اثر سوءنیت، این مردم مستضعف مفلوک، مال‌باخته شدند و هستی‌شان را دادند و باید یک نفر در این مملکت به فریاد این‌ها رسیده و مشکل این‌ها را برطرف کند.
امام جمعه مشهد افزود: چندسال پشت سر هم از این صندوق به آن صندوق، از این تعاونی به آن تعاونی و از این مؤسسه اعتباری به آن مؤسسه اعتباری به مالباختگان اضافه می‌شود. این‌ها به تنگ آمدند و آمدند تا خواسته خود را بخواهند. یک عده مردم ناتوان و آسیب‌پذیر هم در مقابل این گرانی‌های جان‌کاه به تنگ آمدند و آمدند مطالبات خود را ارائه دهند.
وی یادآور شد: مطالبات مردم هم در مسأله مقابله با گرانی و هم در مسأله تأمین هستی‌شان در مالباختگی بدون چون و چرا، مطالبات به حقی است. مردم در نظام جمهوری اسلامی دارند زندگی می‌کنند و باید مالشان محفوظ بماند و  زندگی آن‌ها از نظر مسکن، زندگی و مسائل حیاتی تأمین باشد. اگر بنا شد سطح گرانی بالا رود و زندگی مردم تأمین نشود، آن‌ها حق دارند مطالبه کنند و بخواهند. مسئولان باید به مطالبات مردم توجه کنند تا کارد به استخوانشان نرسد و بیایند وسط خیابان فریاد بزنند.
علم‌الهدی با اشاره به این‌که «مسئولان واقعاً باید برای مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم فکر کنند»، عنوان کرد: مشکل ما است که در حال حاضر در دستگاه‌های ما عواملی از تبار مرفه و خوش‌گذران هسنند که فکر قشر آسیب‌پذیر نیستند، جناب مسئول وقتی مردم می‌گویند گرانی بنزین قیمت همه اجناس را بالاتر برده و گران‌تر می‌کند، پاسخ این مطالبه این نیست که بنزین 1500 تومان از قیمت بنزین در همه کشورها کم‌تر است. کدام کشور دارای منبع درآمدی نفت است یا کشوری که اولین یا دومین کشور تولید گاز در دنیاست. آیا قیمت بنزین در این کشورها از 1500 تومان بیش‌تر است یا کم‌تر است؟ شما یک کشور پیشرفته صنعتی که دارد دنیا را می‌چاپد مثال می‌زنید و او برای شما می‌شود نرخ بین‌الملل و بعد می‌گویید 1500 تومان خیلی بالا نیست.
وی ادامه داد: آقای عزیز این 1500تومان را در این اتومبیل‌های شاسی‌بلندِ خارجیِ آخرین سیستمِ میلیاردی نبین، این قیمت بنزین را در باک وانت‌بار فقیر مستضعفی ببین که می‌خواهد یک عائله 10 نفری را اداره کند.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌رضوی گفت: آقای معاون وزیر وقتی می‌گویند مرگ‌ومیر جاده‌ای زیاد است، نگو برای جلوگیری از مرگ‌ومیر جاده‌ای تعرفه خودروهای وارداتی را کم کنید تا مردم بروند خودروی خارجی بگیرند که ایمنی داشته باشد، این پاسخ نیست. جاده‌ای هراز 80 سال است که تعریض شده، 80 سال قبل در این مملکت چقدر ماشین در جاده مازندران بود، هم‌اکنون در همان پیچ‌ و خم جاده 80 ساله این سیل عظیم اتومبیل می‌خواهد رد شود. پاسخ این نیست که خودروی خارجی بگیرند که اگر تصادف داشت ایمنی داشته باشد. آیا این جواب است؟ این حرف منطقی است؟
علم‌الهدی افزود: این مملکت، مملکت آمریکایی بود و یک جاسوس و مزدور آمریکایی با یک خودکار 5 هزاری وزارت پیدا می‌کرد و حکم وزارتش امضا می‌شد. ما صدها هزار شهید دادیم، خون این صدها هزار شهید را بر هر وزارتی تقسیم کن، ببینید چند لیتر این خون‌ها قیمت وزارت و امارت شده است. پاسخ این نیست که بروید و خودروی خارجی بخرید، جواب این نیست که قیمت بنزین از خیلی از کشورها پایین‌تر باشد.
وی ادامه داد: به مردم برسید و اگر به مردم برسید، مردم ما مردمی ارزشمند، با عاطفه و متدین هستند، مردم به این نظام و انقلاب ارادت، عقیده و عشق دارند و نماد آن را در راهپیمایی 22 بهمن ببینید که چه می‌شود. همین مردم و همین قشر آسیب‌پذیر می‌آیند، این‌ها که با این نظام بد نیستند.
امام جمعه مشهد با اشاره به این‌که «با این مردمی که دیروز به خیابان آمدند حرف دارم»، تصریح کرد: مطالبات اولیه شما بر حق بود، از گرانی به تنگ آمدید بیاید و مطالبه کنید، مال‌باخته‌اید بیاید و مطالبه کنید، اما خواهران و برادرانی که دیروز هر چند کم تعداد به میدان شهدا آمدید، می‌خواهم به شما بگویم ما در یک انقلاب و نظامی هستیم که جلاد خنجر برنده را در دست دارد و گریبان محسن حججی را گرفته است، چشم او به لبه تیغ خنجر است، اما لبخند می‌زند که می‌خواهد سرش را در راه این نظام بدند. آن وقت شما حاضرید که محسن حججی سرش را بدهد، اما برای مطالبه جناب عالی یک عده اراذل اوباش جمع شوند و بگویند که «سوریه را ول کن، مشکل مارو تمام کن»؟
علم‌الهدی ادامه داد: آیا این درست است که شما غذا شوید برای رسانه‌های دشمنی که جز فتنه‌گری و تبلیغ هیچ دستاویزی برای سرکوبی ما ندارند، بیایند این نظام و انقلاب وابسته به ولایت بقیة‌الله را سرکوب کنند. حاضرید مطالبه شما به این قیت تمام شود و این درست است؟
وی با بیان این‌که «هیچ وقت با هر فراخوانی به عرصه نیایید»، گفت: ابتدا ببنید کسی که به شما می‌گوید به عرصه بیایید چه کسی است، شما فکر کردید اگر یک میدانی درست کردند برای مطالبه شما به نفع‌تان تمام می‌شود، این میدانی که برای مطالبه شما درست کردند می‌خواهند در این میدان بچه شهید تو را آتش بزنند، آیا حاضری برای مطالبات و گرانی به این میدان بروی؟ آیا واقعاً وجدان ما اجازه می‌دهد این کار را بکنیم و این درست است؟
امام جمعه مشهد با اشاره به این‌که «آن خاری که امروز چشم آمریکا و اروپا را کور می‌کند ثبات و امنیت این کشور است»، اظهار کرد: امروز دشمن به‌دنبال این است که این ثبات و امنیت را از میان ببرد و این گوهر گران‌بها را از ما بگیرند. مشکلات زندگی و معیشت ما نباید ابزار پیروزی دشمن بر ما شود.
وی اظهار امیدواری کرد مردم در راهپیمایی روز 9 دی پاسخگوی لجن‌پراکنی‌های یک مشت مزدور نابکار خارجی که دیروز به وسط مردم آمدند و مطالبه بر حق مردم را به هم زدند باشد و واقعیت این حرکت را به دنیا ثابت کند.
انتهای پیام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.