حوادث print
اختصاص کمک بلاعوض 12 میلیاردی به فرهنگیان آسیب دیده غرب کشور
ایسنا
0 comment   22 visibility
شنبه 9 دی 1396 ساعت 12:12
چکیده مطلب
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از رسیدگی و کمک‌های آموزش و پرورش به مناطق زلزله‌زده خبر داد و افزود: بیش از 12 میلیارد ریال کمک بلاعوض به فرهنگیان آسیب دیده از زلزله غرب کشور اختصاص یافته است.
به گزارش ایسنا، علی الهیار ترکمن از ارسال کمک‌های جامعه فرهنگی به هم‌وطنان غرب کشور خبرداد و افزود: در پی وقوع زمین لرزه در مناطق غرب کشور و بی سرپناه شدن جمع کثیری از هموطنان عزیزمان و پیرو منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر حمایت همه جانبه از آسیب دیدگان این حادثه وزارت آموزش و پرورش نیز در راستای تحقق این اهداف با بهره گیری از همت والا و توان بالقوه جامعه آموزشی و پرورشی کشور همچنان در حال ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی است.
وی از اختصاص رقم 12 میلیارد و 620 میلیون ریال کمک بلاعوض آموزش و پرورش به فرهنگیان آسیب دیده از زلزله غرب کشور خبر داد و اظهار کرد: 2 هزار و پانصد و 24 هزار نفر فرهنگی آسیب دیده در شهرستان‌های سرپل ذهاب، قصر شیرین، ثلاث بابا جانی، گیلانغرب، دالاهو و گهواره مبلغ 5 میلیون ریال کمک بلاعوض دریافت کردند.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش افزود: مبلغ 44 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره در قالب وام های مرابحه و مسکن به فرهنگیان استان کرمانشاه اختصاص یافت.
این مقام مسئول رقم وام های مرابحه و مسکن را 15 و 50 میلیون تومان ذکر کرد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی در ادامه کمک‌های نقدی آموزش و پرورش استان‌های سراسر کشور را جمعاً20 میلیارد و930 میلیون و630 هزار ریال عنوان کرد و گفت: وجوه غیر نقدی در قالب پوشاک، کفش، پتو، چادر، بخاری، پیک نیک، اقلام بهداشتی، کیسه خواب، حبوبات، انواع کنسرو، روغن مایع، آب معدنی و اقلام متنوع خوراکی نیز از دیگر کمک های استانی به شمار می رود.
الهیار ترکمن، هماهنگی با شرکت بیمه معلم برای تسریع در پرداخت خسارات منازل و اثاثیه فرهنگیان با پوشش 400 میلیون ریال برای هر فرهنگی را از دیگر اقدامات این وزارت برشمرد.
گفتنی است؛ در راستای تحقق منویات مقام معظم‌رهبری(مدظله العالی) رسیدگی و ارسال کمک‌های آموزش و پرورش به مناطق زلزله زده غرب کشور همچنان ادامه دارد.
انتهای پیام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.