علمی print
پرسیدن سوالات بارداری، خجالت نکشید
نی نی بان
0 comment   16 visibility
شنبه 9 دی 1396 ساعت 12:24
چکیده مطلب
گرمای بیش از حد مناسب نیست چون می‌تواند دمای بدن شما را خیلی سریع بالا ببرد و این در رشد کودک اثر بگذارد.
شاید حالا که باردارید درباره خیلی از چیزها شک دارید و نمی‌دانید مجاز به انجام چه کارهایی هستید. بارداری دوره خاصی است که هر کاری در آن باید با احتیاط انجام شود. توصیه می‌کنیم سوال‌هایی که شاید به ذهن‌تان نرسد را در این مطلب بخوانید تا دوره بارداری سالمی را بگذرانید.
می‌توانم کیسه آب گرم روی شکمم بگذارم؟
گرمای بیش از حد مناسب نیست چون می‌تواند دمای بدن شما را خیلی سریع بالا ببرد و این در رشد کودک اثر بگذارد. بهتر است به جای کیسه آب گرم، حوله را کمی گرم کنید و آن را روی شکم‌تان بگذارید.
به‌نظر شما هومیوپاتی در طول بارداری مضر است؟
داروهای هومیوپاتی به شکل عملی آزمایش نشده‌اند بنابراین مدارک کمی درباره ایمن‌ بودن‌ آنها وجود دارد، به همین دلیل بهتر است با پزشک‌تان مشورت کنید و بعد اقدام به این کار کنید.
آیا شنا در استخری که کلر دارد بی‌ضرر است؟
بله. مقدار زیاد و بیش از حد کلر می‌تواند خطرناک باشد اما شنا در استخری که میزان  کلر آن کنترل شده و استاندارد است برای شما و جنین‌‌تان ضرری ندارد. در اصل اگر قصد زایمان طبیعی دارید شنا یکی از مفیدترین کارهایی است که می‌توانید در طول بارداری انجام دهید.
استفاده از اسکراب و لوسیون در طول بارداری مشکلی ندارد؟
نه اما باید مراقب باشید. نمی‌توان گفت که نباید از لوسیون بدن استفاده کنید اما پوست شما در طول بارداری حساس‌تر است بنابراین حواس‌تان باشد که چه چیزی استفاده می‌کنید. محصولات معطر و لایه‌‌بردار ممکن است به پوست‌تان صدمه بزند.
آیا اصلا نمی‌‌توان وسایل سنگین بلند کرد؟
ممنوعیت بلند نکردن اشیای سنگین برای همه خانم‌ها یکسان نیست! اما اگر خانمی به‌طور معمول در بارداری قبلی چیزهای سنگین بلند می‌کرده شاید بتواند در این دوران اشیای سبک هم حمل کند. حمل بار سبک برای پیشگیری از صدمات لیگمان‌هایی است که در طول بارداری نرم شده‌اند.
می‌توانم در دوره بارداری پیلاتس انجام دهم؟
بله. پیلاتس فرم بدنی و ذهنی را برای قوی شدن بدن و انعطاف‌پذیری به‌منظور فرآیند زایمان تقویت می‌کند. برخلاف انواع دیگر ورزش‌ها، پیلاتس نیازمند حرکاتی است که با کنترل همراه است و همین پیلاتس را به یک ورزش ایمن در طول بارداری تبدیل می‌کند.
آیا تست پاپ‌ اسمیر مشکلی ندارد؟
نه. مهم است که این آزمایش را در طول بارداری‌تان قطع نکنید. پزشک درباره هر نوع تغییری در دهانه رحم با شما صحبت خواهد کرد.
شنیده‌ام که در دوران بارداری نباید بازو را بالای سر گذاشت، آیا درست است؟
نه این کار کاملا بی‌خطر است. تصور اینکه، این حرکت باعث می‌شود بند ناف دور گردن جنین بپیچد فقط یک باور قدیمی و نادرست است. حقیقت این است که هر حرکتی که شما انجام دهید به هیچ عنوان در پیچش بند ناف تاثیری ندارد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.