سیاسی print
تکذیب سانسور صحبتهای روحانی/ ادامه واکنش ها به حوادث ایران/ اعلام نتایج آزمون وکالت تا ۳ بهمن
ایسنا
0 comment   17 visibility
دوشنبه 11 دی 1396 ساعت 14:57
چکیده مطلب
اصلاح اساسنامه صندوق تثبیت بازار سرمایه از سوی دولت، معافیت مالیاتی درآمدهای تا دو میلیون تومان کارمندان، در نشست روسای کمیسیون‌های مجلس با رییس جمهور چه گذشت؟، حمایت ایوانکا ترامپ، نیکی هیلی و جان کری و حمایت مجدد ترامپ از اعتراض‌ها در ایران، اعلام نتایج آزمون وکالت ۹۶ نهایتا تا ۳ بهمن ماه، "سقف شیشه‌ای" حضور زنان در عرصه مدیریتی دستگاه دیپلماسی ترک برمی‌دارد؟، دیدار نماینده رهبری در عراق با دبیرکل جنبش نجباء و... از جمله اخبار سیاسی ایسنا در روز دوشنبه، یازدهم دی ماه ۱۳۹۶ است.
به گزارش ایسنا، معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری سانسور صحبت‌های رئیس جمهوری در هیئت دولت درباره حوادث اخیر از سوی صداوسیما را تکذیب کرد. پرویز اسماعیلی در این ارتباط در صفحه توئیتر خود نوشت: مطلبی که به نقل از خانم مولاوردی منتشر شده، مربوط به صفحه جعلی منتسب به ایشان است و صحت ندارد.»
محمود صادقی نیز با اشاره به اظهارات اخیر رییس جمهور با بیان اینکه رییس‌جمهور موضع‌گیری خوبی در واکنش به اعتراضات و تجمعات داشت و بر شناسایی حق اعتراضی مردم تاکید کرد و گفت: همانطور که رییس‌جمهور گفتند باید به حقوق بحق مردم احترام گذاشت و به تعبیر رییس‌جمهور خروجی این حرکت‌ها به نفع مردم باشد. وی تاکید کرد: ناآرامی‌ها می‌تواند سیگنال منفی در حوزه سرمایه‌گذاری منتقل کند.

محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت آب، آلودگی هوا، ریزگردها، وضعیت موسسات مالی محور نشست روسای کمیسیون‌های مجلس با رئیس جمهور بود.
حجت الاسلام والمسلمین  حسن روحانی در این جلسه با اشاره به اینکه همه ما موقتی بوده و کشور و مردم ماندنی و ماندگار خواهند بود،اعتراض مردم را فرصت دانست، نه تهدید اظهار داشت: معتقدم آنچه که این چند روز واقع شده ظاهرش یک نوع تهدید بوده که باید آن را به فرصت تبدیل کنیم و ببینیم مشکل چیست. چراکه همه اینها کسانی نیستند که از خارج دستور گرفته باشند بلکه عده‌ای از آنها مردمی هستند که به خاطر احساسات و مشکلات‌شان به خیابان ها آمدند.
هیأت وزیران نیز در جلسه عصر یکشنبه خود به ریاست رییس جمهور، با  اصلاح اساسنامه صندوق تثبیت بازار سرمایه موافقت کرد.
همچنین سخنگوی کمیسیون تلفیق از معافیت مالیاتی درآمدهای تا دو میلیون تومان کارمندان خبر داد که بر اساس آن درآمدهای ماهانه تا دو میلیون تومان کارکنان دولت و یک میلیون تومان اصناف از مالیات معاف می‌شوند.

برگزاری قانونمند اجتماعات را اجرایی کنید!
این روزها که اجتماعات مردم برای پیگیری مطالبات خود به محلی برای سوءاستفاده برخی آشوبگران شده است، این سوال مطرح می‌شود که چرا سازوکاری قانونی برای برگزاری تجمعات مردم وجود ندارد و اگر هم وجود دارد چرا فقط در ایامی از سال و فقط در برخی مناسبت‌ها این سازوکار استفاده می‌شود؟
در همین ارتباط مدیرکل سیاسی وزارت کشور با اشاره به اینکه رویکرد وزارت کشور و کمیسیون ماده ۱۰ احزاب برای صدور مجوز برگزاری راهپیمایی و تجمع احزاب رویکردی مثبت است، گفت: کمیسیون ماده ۱۰ مجوز راهپیمایی احزاب و استانداری‌ها و فرمانداری ‌ها نیز تجمعات احزاب را صادر می کنند و رویکرد وزارت کشور ایجاد محدودیت برای تجمع‌های قانونی نیست.
همچنین حسین میرمحمد صادقی مدیر گروه حقوق جزا و جرم شناسی دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی گفت: جریان نقادی‌ باید به عنوان‌ یک جریان پذیرفته‌شده و با ساز و کار درست شناخته شود.
ادامه واکنش های بین المللی به اعتراضات مردمی در ایران
ترامپ مجددا از نا آرامی های غیر قانونی در ایران حمایت کرد.رییس جمهور آمریکا در پیامی توییتری و بار دیگر در اظهاراتی خصمانه و مداخله جویانه نوشت:ایران،مهمترین کشور حامی تروریسم و با سابقه ی نقض بی شمار حقوق بشر اکنون اینترنت را مسدود کرده است تا تظاهرات کنندگان نتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.این اصلا خوب نیست!
در ادامه آن نیز یک سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی در اظهاراتی علیه کشورمان از ترامپ خواست تا در حمایت از نا آرامی ها در ایران به توییت اکتفا نکند و برای این منظور برنامه ریزی انجام دهد.
ایوانکا ترامپ، نیکی هیلی و جان کری نیز با ادامه مداخله‌های واشنگتن در امور داخلی کشورمان از معترضان در ایران حمایت کرد.
همچنین وزارت امورخارجه آلمان با اعلام این‌که اعتراضات این روزهای ایران را به دقت دنبال می‌کند، از دولت ایران خواست به حقوق مردم احترام بگذارد. وزارت امور خارجه آلمان با انتشار بیانیه ای در این ارتباط گفت: معترضان خواسته‌هایشان را مسالمت‌آمیز طرح کنند.
***

"سقف شیشه‌ای" حضور زنان در عرصه مدیریتی دستگاه دیپلماسی ترک برمی‌دارد؟
به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه "در چیدمان جدید وزارت خارجه، تلاش خواهد شد سهم بیشتری نسبت به گذشته برای زنان برای حضور در عرصه‌های مدیریتی این وزارت‌خانه در نظر گرفته شود."به طور قطع یکی از مهم‌ترین شاخص‌های جهانی برای تعیین حدود توسعه‌یافتگی یک کشور، میزان مشارکت و نقش‌آفرینی زنان آن سرزمین در عرصه‌های مختلف مدیریتی و تصمیم‌گیری است. هرچه حضور زنان در اداره امور  پررنگ‌تر باشد، آن کشور با سرعت فزون‌تری به سمت شاخصه‌های توسعه حرکت می‌کند. گرچه این حضور باید واقعی و موثر باشد، نه سمبلیک و صوری.
نماینده رهبری در عراق با دبیرکل جنبش نجباء دیدار کرد. شیخ اکرم الکعبی دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در مقر اصلی این جنبش در بغداد پذیرای آیت‌الله سیدمجتبی حسینی نماینده مقام معظم رهبری در عراق بود و آیت‌الله حسینی در جریان این دیدار ضمن تبریک پیروزی‌های اخیر مقاومت بر داعش، نقش این رزمندگان در دفاع از میهن و مقدسات را ستودنی خواند.

بهرام قاسمی سخنگو و رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه درگذشت دبیر خبر ایسنا را تسلیت گفت. «علیرضا تلیانی» از دبیران خبر خبرگزاری دانشجویان ایران شب گذشته به‌ علت ایست قلبی درگذشت.

رییس سابق اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) از اعلام نتایج آزمون وکالت سال ۹۶ حداکثر تا تاریخ سوم بهمن ماه خبر داد و گفت: اعلام نتایج آزمون وکالت با تعیین و تایید سهمیه ایثارگران ارتباط دارد که با سازمان سنجش و اتحادیه مرتبط نیست و هر زمان انجام شود نتایج اعلام خواهد شد.
انتهای پیام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.