فرهنگی print
جمعیت سالمند ایران تا 1418 به 15 میلیون نفر می رسد
عصر ایران
0 comment   7 visibility
دوشنبه 11 دی 1396 ساعت 18:34
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی گفت: هفت میلیون و 400هزار نفرمعادل 9.2درصد کل جمعیت کشور بالای 60سال بوده و سالمند به شمار می آیند.
به گزارش ایرنا حسین شاهوردی روز دوشنبه در همایش طرح سلامت بازنشستگان سالمند تامین اجتماعی خوزستان در اهواز با بیان اینکه روند سالمندی و پیری جمعیت ایران رو به افزایش است افزود : بر اساس مطالعات انجام شده تا سال 2040 میلادی جمعیت سالمند ایران با رشدی 2 برابری به 15میلیون نفر خواهد رسید.
وی گفت:هم اکنون ایران به لحاط داشتن جمعیت سالمند ، در رده پنجاه و دوم جهان است از این رو باید از هم اکنون سیاست گذاری دقیق و کلان برای پاسخگویی به نیازهای متعدد و متنوع این جمعیت سالمند تدوین شود.
وی گفت: بر خلاف مسائلی که مطرح می شود ، کشور ما دچار پیری و سالمندی نیست ولی سرعت پیری و سالمندی آن با سرعت زیادی در حال محقق شدن است.
شاهوردی پیش بینی کرد تا سال 2040 میلادی ، نیمی از سالمندان کشور از خدمات صندوق تامین اجتماعی و نیمی دیگر از صندوق های بازنشستگی بهره مند شوند.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه هم اکنون 42میلیون نفر از جمعیت کشور زیرپوشش این سازمان هستندگفت: از این تعداد 5.7میلیون نفر (با احتساب خانواده های آنان) از خدمات صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی بهره مند می باشند.
برچسب ها
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.