سیاسی print
سوءاستفاده بدخواهان از شرایط، نباید سبب نادیده انگاری نارضایتی مردم شود
انا
0 comment   20 visibility
سه شنبه 12 دی 1396 ساعت 11:50
چکیده مطلب
عضو مجمع نمایندگان تهران گفت: درست است که دشمنان کشور به دنبال سوء استفاده از مشکلات و کاستی ها هستند ولی با این وجود نمی‌توان اعتراض و نارضایتی مردم را نادیده گرفت.
محمدرضا نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی گروه سیاسی خبرگزاری آنا، در پاسخ به این سوال که در تجمعات خیابانی اخیر معاندان و بیگانگان چقدر سهم داشته‌اند، اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود مردم گله‌مندی و نارضایتی‌هایی دارند و چنین نیست که هیچ اسباب گله‌ای در جامعه وجود نداشته باشد. نمی‌توان گفت کسانی که در تجمعات شرکت می کنند از مردم نیستند و اعتراضی واقعی وجود ندارد.
وی افزود: بخش مهمی از نارضایتی ها ناشی از مشکلات و مسائل اقتصادی است که مردم با آن درگیر هستند. مشکلاتی همچون بیکاری، عدم تکافوی درآمد نسبت به هزینه ها، چگونگی رعایت حقوق اساسی و شهروندی شهروندان و همچنین نحوه صرف منابع کشور از سوی مسوولین مردم را گله‌مند ساخته است. کشور در دوره هایی درآمدهای کلانی داشته است اما به تناسب آن اندوخته ای ایجاد نشده و توسعه ای در زیرساخت‌ها و معیشت مردم ایجاد نشده است. باید توجه کنیم در قانون اساسی هم اعتراض به اشکال مدنی و قانونی برای مردم پیش بینی و پذیرفته شده است.
عضو مجمع نمایندگان تهران با تاکید براینکه بدخواهان و دشمنان ایران نیز برای سنگ‌اندازی در حرکت تکاملی و توسعه ای کشور و جلوگیری از بهبود امور، فرصت طلبانه مترصد فرصت ها، ضعف ها و زمینه ها هستند خاطرنشان کرد: در کنار اعتراضات مردمی، اینکه بدخواهان و دشمنانی هستند که از زمینه ها و اشکالات موجود سوء استفاده می کنند، نبایستی موجب نادیده انگاری حقوق و مطالبات مردم باشد. بنابراین در اعتراضات خیابانی اخیر، هم گروه‌هایی از مردم حضور داشته اند و هم بدخواهان فرصت طلب بنای بهره برداری و موج سواری دارند.
نجفی ادامه داد: با این حساب نمی توان اعتراضات واقعی به مشکلات موجود را نادیده گرفت و بایستی حل مسائل را بر اساس تجمیع و به کار گیری همه سرمایه ها در هدف گذاری، برنامه ها و اقدامات پیگبری و اجرایی کرد.
وی با اشاره به اینکه کشور دارای توانمندی‌ها و نقاط قوت فراوان و استراتژیک است، خاطرنشان کرد: همه باید تلاش کنند که کشور از دل بحران ها و مسائل مبتلابه عبور کند و همواره مسیر توسعه را با حفظ جایگاه ممتاز و برجسته خود خصوصا در رقابت‌های جهانی طی کند.
به گفته نجفی توسعه در کشور به قدر مطلوب ممکن نخواهد بود؛ مگر با تجمیع و بهره‌گیری اقتصادی از تمامی سرمایه های انسانی، مالی و اجتماعی.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بهره‌گیری از کلیه سرمایه های کشور زمانی ممکن می شود که قواعد و قوانین زندگی اجتماعی با همه تنوع و تکثر موجود در آن مراعات شود. باید از طریق به کارگیری اصولی سرمایه های کشور به شکلی بهره ور، سرمایه ها و فرصت‌های بیشتر و جدیدتری خلق شود، تا مخاطرات و اسباب کدورت و گله‌مندی ها نیز رفع شود.
وی با اشاره به تجمعات اخیر مردم تصریح کرد: به عقیده من می بایست حتی الامکان از برخوردهای سخت با اعتراضات مردمی پرهیز شود و با تلاش بر تبیین مسائل و اعتمادسازی برای معترضان از طرف مسوولین کشور فضایی سازنده و مساعدتر ایجاد شود. البته روشن است حفظ امنیت و سلامت محیط کار و زندگی مردم و جلوگیری از هرج و مرج هم ضرورتی است که بایستی مدبرانه و با دقت تامین شود.
محمدرضا نجفی در پاسخ به این سوال که آیا دولت می تواند برای حل مشکلات مردم اقدامی انجام دهد یا خیر، گفت: هیچ قوه‌ای به تنهایی نمی تواند این مشکلات را از میان بردارد. تنها با با همکاری همه دستگاه‌ها و قوای کشور و بسیج همه امکانات و منابع می‌توان در جهت حل مشکلات حرکت کرد. قطعا اگر همه قوا و نهادهای دیگر کمک نکنند دولت به تنهایی از عهده حل مشکلات برنمی آید.
عضو مجمع نمایندگان تهران با بیان اینکه فرایند و امکانات تصمیم‌گیری، هدفگذاری، برنامه ریزی و اجرا صرفا در اختیار دولت نیست، تاکید کرد: لازم است با وفاق و در قالب یک تقسیم کار ملی و کار مشترک در جهت پیشبرد امور و اهداف مشترک تشریک مساعی شود.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.