اقتصادی print
تب و تاب شاخص بورس ادامه دارد
باشگاه خبرنگاران
0 comment   4 visibility
جمعه 15 دی 1396 ساعت 12:00
چکیده مطلب
بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت فراز و نشیب‌های بسیاری داشت چرا که در دو روز اول هفته با کاهش شاخص روبه‌رو بود.
به گزارش خبرنگار بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، شاخص بورس و اوراق بهادار در اولین روز هفته با کاهش ۶۸۷.۶۴ واحدی به پله ۹۷ هزار و ۲۱۱ واحدی رسید، این در حالی است که ارزش کل معاملات بورس تهران از ۲ میلیارد ریال فراتر رفت و با دست به دست شدن یک میلیارد سهم طی ۹۹ هزار نوبت معاملاتی انجام شد.
نماد‌های پر بیننده معاملات در اولین روز هفته نماد فولاد و غدیر، شپنا، خودرو، پارسان، فارس با روند نزولی و نماد فملی با روند صعودی کار خود را به پایان رساند.
شاخص کل فرابورس در پایان معاملات با ۱۳.۶۰ واحد کاهش به پله یک‌هزار و ۶۹ واحد رسید و بر این اساس ارزش کل معاملات از یک‌میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن ۳۲۳ میلیون سهم طی ۳۶ هزار نوبت معاملاتی است.
***  شاخص بورس و اوراق بهادار در دومین روز از بازار، با کاهش ۷۷.۱۶۴۹ واحدی به پله ۹۵ هزار و ۵۶۱ واحدی رسید، این در حالی است که ارزش کل معاملات بورس تهران از چهار میلیارد ریال فراتر رفت و با دست به دست شدن یک میلیارد و ۹۰۱ میلیون سهم طی ۱۲۶ هزار نوبت معاملاتی انجام شد.
نماد‌های پر بیننده معاملات نماد فولاد، رمپنا، تاپیکو، فارس، شپنا، فملی و کگل با روند منفی کار خود را به پایان داد.
شاخص کل فرابورس در پایان معاملات با ۶۰.۳۵ واحد کاهش به پله یک هزار و ۳۳ واحد رسید که بر این اساس ارزش کل معاملات از یک میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن ۵۶۰ میلیارد و ۴۹۴ میلیون سهم طی ۵۱ هزار نوبت معاملاتی است.
*** درسومین روز از بازار، شاخص بورس و اوراق بهادار با صعود ۶۴۶.۴۷ واحدی به پله ۹۶ هزار واحدی رسید، این در حالی است که ارزش کل معاملات بورس تهران از ۲ میلیارد ریال فراتر رفت و با دست به دست شدن ۱ میلیارد سهم طی ۶۲ هزار نوبت معاملاتی انجام شد.
نماد‌های پر بیننده معاملات فولاد، فملی، تاپیکو، فارس، وامید، خودرو و شتران با روند صعودی کار خود را به پایان داد.
شاخص کل فرابورس در پایان معاملات با ۲۵.۰۰ واحد کاهش به پله ۱ هزار و ۵۸ واحد رسید که براین اساس ارزش کل معاملات از یک میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن ۴۳۲ میلیون سهم طی ۳۵ هزار نوبت معاملاتی است.
*** در چهارمین روز بازار، شاخص بورس و اوراق بهادار با رشد ۳۳.۳۸ واحدی به پله ۹۶ هزار و ۲۴۱ واحدی رسید، این درحالی است که ارزش کل معاملات بورس تهران از ۲ میلیارد ریال فراتر رفت و با دست به دست شدن یک میلیارد سهم طی ۶۵ هزار نوبت معاملاتی انجام شد.
نماد‌های پر بیننده معاملات نماد پارسان، فملی، فخوز و غدیر، وبملت، مبین با روند صعودی و نماد و نوین با روند نزولی کار خود را به پایان رساند.
شاخص کل فرابورس در پایان معاملات با ۲.۸۰ واحد کاهش به پله یک هزار و ۵۵ واحد رسید که براین اساس ارزش کل معاملات از یک میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن ۵۳۳ میلیون سهم طی ۴۴ هزار نوبت معاملاتی است.
*** شاخص بورس و اوراق بهادار با کاهش ۶۳.۳۱۱ واحدی به پله ۹۵ هزار و ۹۲۸ واحدی رسید، این در حالی است که ارزش کل معاملات بورس تهران از سه میلیارد ریال فراتر رفت و با دست به دست شدن یک میلیارد و ۴۵۱ میلیون سهم طی ۵۷ هزار نوبت معاملاتی انجام شد.
نماد‌های پر بیننده معاملات نماد فارس، فولاد، فملی، پترول، شپنا، تاپیکو و پارسان با روند منفی کارخود را پایان داد.
شاخص کل فرابورس با ۴۰.۰ واحد کاهش به پله یک‌هزار و ۵۵ واحد رسید که براین اساس ارزش کل معاملات از یک میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن ۴۳۴ میلیارد و ۲۶۵ میلیون سهم طی ۳۸ هزار نوبت معاملاتی است.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.