بین الملل print
واشنگتن وتل آویو برای محو موضوع آوارگان فلسطینی تلاش می کنند
ایرنا
0 comment   16 visibility
سه شنبه 19 دی 1396 ساعت 11:19
چکیده مطلب
تهران- ایرنا- 'طلال سلمان' روزنامه نگار پیشکسوت لبنانی در واکنش به موضع گیری های اخیر آمریکا و رژیم صهیونیستی نسبت به سازمان امداد و کار آوارگان فلسطینی (آنروا) گفت: 'اسرائیل' تلاش می کند تا از طریق آمریکا مساله آوارگان فلسطینی و بازگشت آنها به سرزمینشان را کمرنگ کند.
روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم روز سه شنبه به نقل از سلمان افزود: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به طور بی سابقه و بدون هیچ مقدمه ای خواستار منحل کردن آنروا شده است؛ سازمانی بین المللی که به امور آوارگان فلسطینی اهتمام دارد که در نتیجه اشغالگری 'اسرائیل' از سرزمین خود بیرون رانده شده و به کشورهای عربی همسایه همانند لبنان پناه برده اند.
سلمان تصریح کرد: پس از سال ها آوارگی و زندگی در اردوگاه ها، سازمان ملل متحد به مساله آوارگان فلسطینی، توجه و آنروا را تاسیس کرد اما فشارهای آمریکا باعث شد تا حرف اختصاری p در اشاره به نام Palestine (فلسطین) از نام این سازمان حذف شود و از نهادی که نماد کمک به آوارگان فلسطینی بود به سازمانی برای کمک به آوارگان به طور کلی بدون اشاره به هویت آنها شود.
این روزنامه نگار افزود: امروز پس از بی توجهی به مساله فلسطین وخالی شدن ساکنان عرب از این سرزمین، آمریکا و 'اسرائیل' جرات پیدا کرده اند و نتانیاهو خواستار منحل کردن این سازمان بین المللی شده است.
نتانیاهو پیش از این با استقبال از قطع کمک های آمریکا به سازمان آنروا گفت: این سازمان حق بازگشت آوارگان فلسطینی ونابودی 'اسرائیل' را دنبال می‌کند و باید متلاشی شود.
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا هفته گذشته به توقف ارائه کمک مالی این کشور به آنروا به دلیل عدم تمایل فلسطینیان به حضور در روند سازش با رژیم صهیونیستی تهدید کرده بود.
در پی این تصمیم، آمریکا 125 میلیون دلار کمکی را که قرار بود ماه جاری به آنروا در نوار غزه و کرانه باختری اختصاص دهد، تعلیق کرد.
سازمان امداد و کار آوارگان فلسطینی (آنروا) در سال 1950 در چهارچوب سازمان ملل متحد تاسیس شد.
ارائه خدمات فوری ( کمک های فوق العاده ) ، خدمات تربیتی ، بهداشتی ، کمکهای نقدی و جنسی ، امرار معاش ، تأمین غذا و امر آموزش آوارگان فلسطینی از جمله وظایفی است که این سازمان به عهده دارد .
خاورم**9366** 1049
مترجم:صغری رحیمی /انتشار دهنده: مریم کاظمی
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.