استان ها print
واحدهای صنعتی قزوین احساس نیاز به مراکز تحقیق و توسعه ندارند
ایسنا
0 comment   21 visibility
چهارشنبه 20 دی 1396 ساعت 09:55
چکیده مطلب
عضو هیئت‌علمی دانشگاه امام خمینی (ره) بابیان اینکه مراکز آرندی و تحقیق و توسعه از الزامات واحدها و شرکت‌های بزرگ دنیا است، گفت: متأسفانه واحدهای صنعتی قزوین احساس نیاز به مراکز تحقیق و توسعه ندارند.
به گزارش ایسنا،«سعید عباس‌بندی»، عضو هیئت‌علمی دانشگاه امام خمینی(ره) اظهار کرد: متأسفانه باید بپذیریم که ارتباط لازم بین واحدهای صنعتی و شرکت‌ها در استان قزوین با دانشگاه‌ها وجود ندارد.
وی افزود: واحدهای فنی و صنعتی در استان قزوین مراکز آرندی، توسعه و تحقیق ندارند و یا اگر دارند خیلی فعال نیست.
عباس‌بندی خاطرنشان کرد: در خارج از ایران این‌گونه نیست و معمولاً مراکز آرندی موردتوجه شرکت‌هایی که به دنبال توسعه هستند قرار دارد چون به‌خوبی می‌دانند که اگر این مراکز آرندی پیشرفت کند شاهد توسعه کل واحد خواهیم بود.
وی تصریح کرد: مراکز صنعتی استان قزوین باید به این درجه از رشد برسند که نیاز به مرکز تحقیق و توسعه و ارتباط با دانشگاه را درک کنند.
عضو هیئت‌علمی دانشگاه امام خمینی(ره) با اشاره به این که مشکل اصلی اینجاست که این احساس نیاز در واحدهای صنعتی وجود ندارد، افزود: مراکز صنعتی تنها به شرطی توسعه را درک خواهند کرد که بتوانند ارتباط خوبی با دانشگاه داشته باشند.
این پژوهشگر و محقق ریاضی کاربردی در رابطه با رمز موفقیت خود نیز گفت: یکی از رمزهای موفقیت من در این بوده که کارهای تحقیقاتی من به صورتی بوده که حالت همگرایی داشته و تنها بر روی یک شاخه کار انجام نداده‌ام.
وی با تأکید بر این که سعی کرده‌ام همواره اخلاق پژوهشی را رعایت کنم، افزود: رعایت اخلاق پژوهشی در داوری و همچنین نوشتن مقالات می‌تواند زمینه‌ساز رشد انسان محقق را فراهم کند.
عباس‌بندی بابیان این که کار پژوهشی اگر اصیل نباشد مورد استقبال و استناد محققین قرار نمی‌گیرد، تصریح کرد: همیشه سعی می‌کنم رعایت این اخلاق پژوهشی را به دانشجویان خودم نیز آموزش دهم.
وی یادآور شد: دانشجو باید بداند که تحصیل خصوصاً در بخش تکمیلی نیاز به‌وقت و اهمیت دارد و درس باید در اولویت زندگی فرد قرار بگیرد.
انتهای پیام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.