علمی print
پررنگ شدن بی بی چک، چقدر بارداری ممکنه؟
نی نی بان
0 comment   8 visibility
پنجشنبه 21 دی 1396 ساعت 08:26
چکیده مطلب
بی بی چک دوتا خطش پررنگ شد، متاسفانه الان نمیتونم برم ازمایش. خارج از شهرم. امروزم روزه 16 که پریودم عقب افتاده. به نظرتون چند درصد ممکنه باردار باشم؟
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سلام. دیروز سوال پرسیدم که بی بی چک بعد از 4 دقیقه دوتا خطش پررنگ شد. دوستان گفتن برم ازمایش خون. متاسفانه الان نمیتونم برم ازمایش. خارج از شهرم. علایمی مثه تکرر ادرار، تب، دل درد شدید، رحم درد، درد سمت چپ که تا لگنم میکشه، ضربان بالای قلب، خستگی زیاد و پستان درد دارم. امروزم روزه 16 که پریودم عقب افتاده. به نظرتون چند درصد ممکنه باردار باشم؟ واسه رفع دل دردم چی میتونم استفاده کنم که اگه باردارم بودم ضرر نداشته باشه واسم؟
پاسخ دکتر کتایون برجیس، جراح و متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
ما معمولا به خانم هایی که سیکل قاعدگی منظمی دارند و به موقع دچار عادت ماهانه می شوند توصیه می کنیم اگر می خواهند بدانند که باردار هستند یا نه بعد از اینکه زمان مقرر پریودشان گذشت و خونریزی اتفاق نیفتاد آزمایش بدهند. حالا این آزمایش می تواند آزمایش خون یا بارداری باشد. کلا ما انتظار داریم که بعد از به تاخیر افتادن پریود، تست بتا عدد حدود 100 را نشان بدهد و در این زمان معمولا با بی بی چک هم که چک کنند جواب مثبت است. اما در مورد خانم هایی که قاعدگی های منظمی ندارند ممکن است بعد از تاخیر در پریود آزمایش بدهند و نتیجه منفی باشد اما چند روز بعد که مجددا تست می دهند پاسخ مثبت است.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.