بین الملل print
شکایت قطر از امارات به دلیل نقض حریم هوایی این کشور
تسنیم
0 comment   4 visibility
جمعه 22 دی 1396 ساعت 09:30
چکیده مطلب
گزارش ها حاکی است که قطر با تسلیم شکایتی به سازمان ملل متحد اعلام کرد، یک هواپیمای جنگی امارات در ماه دسامبر حریم هوایی این کشور را نقض کرده است.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، خبرگزاری رسمی قطر( قنا)، امروز- جمعه- گزارش داد که قطر نامه‌ای به سازمان ملل متحد تسلیم کرده و در آن اعلام کرده است که یک هواپیمای نظامی امارات، حریم هوایی این کشور را در ماه دسامبر گذشته نقض کرده است.
چهار کشور عربی( عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر) روابط دیپلماتیک و اقتصادی‌شان با قطر را به اتهام حمایت این کشور از تروریسم قطع کرده‌اند. دوحه این اتهام را رد کرده است.
در گزارشی، که خبرگزاری رسمی قطر منتشر کرده، آمده است «علیاء احمد بن‌سیف آل‌ثانی» نماینده دائم قطر در سازمان ملل دو نامه جداگانه به «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل و رئیس دوره‌ای شورای امنیت تسلیم کرده و در آن متذکر شده است که یک هواپیمای نظامی امارات در 21 دسامبر در ساعت 9 و 45 دقیقه( به وقت محلی) به مدت یک دقیقه وارد حریم هوایی قطر شد.
نماینده دائم قطر در سازمان ملل تأکید کرد که «این هواپیمای نظامی امارات بدون اجازه یا اطلاع قبلی مقام‌های قطر وارد حریم هوایی این کشور شده است.»
وی افزود: «این اقدام، نقض آشکار حاکمیت دولت قطر، تمامیت ارضی قطر و همچنین نقض آشکار قوانین بین‌المللی، قطعنامه‌ها و منشورهای سازمان ملل است.»
مسئولان اماراتی تاکنون به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.