علمی print
با این چمدان هوشمند دستیاری ویژه درسفرهایتان داشته باشید+ تصاویر
باشگاه خبرنگاران
0 comment   16 visibility
جمعه 22 دی 1396 ساعت 13:00
چکیده مطلب
ربات هوشمندبه شکل چمدان می‌تواند با فراخوانی صاحب خود به سوی او برود و اینگونه مشکل گم شدن چمدان یا حمل بارسنگین رفع می‌شود.
به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛  کارشناسان به تازگی چمدانی رباتیک طراحی کرده اند که می‌تواند جهت حرکت صاحب چمدان را ردیابی وپشت سراو حرکت کند. این وسیله هوشمند به نام پاپی (Puppy) محصول شرکت چینی ۹۰ اف یواِن (Fun۹۰) و درنمایشگاه فناوری CES درآمریکا رونمایی شده است.

هدایت چمدان به وسیله یک اهرم کنترلی انجام می‌شود و دارنده می‌تواند به راحتی چمدان خود را فراخوانی کند.
در ساخت این ربات از میکروتراشه  همچنین  فناوری‌های ایجاد تعادل و هماهنگی درحرکت برای جلوگیری از افتادن چمدان استفاده شده است و ربات قادر به حرکت به جلو یا عقب، حرکت در محدوده کم عرض و نیز بالارفتن ازمسیر با شیب تا ۳۰ درجه است.

این چمدان رباتیک دارای بدنه اصلی ۵۰ سانتی متری است و تا ۳۰ لیتر را می‌تواند درخود جای دهد؛ ازجمله دیگر امتیاز‌های این ربات دارا بودن قفل امنیتی با ثبت ۵ اثرانگشت فرد است و ایمنی بالایی برای محافظت از وسایل افراد دارد.
دستگاه دیگری که از سوی این شرکت درنمایشگاه CES رونمایی شد رباتی به نام لوموگو (Loomo Go) است که مانند یک هاوربورد (hoverboard) می‌تواند به جابه جا کردن افراد برروی زمین به وسیله دو چرخ تعبیه شده بر روی بدنه خود بپردازد.

لومو دارای دوربین است و می‌تواند به تشخیص چهره، ردیابی اشخاص و حمل بار‌های کوچک در فضا‌های داخلی بپردازد.

این ربات فناوری بالایی دارد و حتی می‌تواند از برخورد با موانع ایمن باشد و سوار آسانسور شود و از آن می‌توان در اداره‌ها و سازمان‌ها و موسسه‌های شلوغ برای جابه جا کردن افراد و بار‌های سبک استفاده کرد؛ قراراست ربات پاپی در سال ۲۰۱۸ وارد بازار‌های جهانی شود.
منبع:Dailymail
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.