فناوری print
دراپ باکس سهام خود را به‌صورت عمومی عرضه خواهد کرد
زومیت
0 comment   14 visibility
جمعه 22 دی 1396 ساعت 17:00
چکیده مطلب
شرکت دراپ‌باکس که از سرشناس‌ترین بازیگران عرصه‌ی اشتراک‌گذاری فایل و ذخیره‌سازی ابری است در نظر دارد سهام خود را به‌صورت عمومی عرضه کند.
دارپ‌باکس که در زمینه‌ی اشتراک فایل و ذخیره‌سازی ابری فعالیت می‌کند، تا کنون به‌عنوان یک شرکت خصوصی اداره می‌شده است. حال این شرکت تصمیم گرفته فروش عمومی سهام خود با ارزش احتمالی ۱۰ میلیارد دلار را شروع کند.
به گزارش بلومبرگ، دو شرکت سرمایه‌گذاری Goldman Sachs و J.P. Morgan Chase برای عرضه‌ی عمومی سهام دراپ‌باکس با این شرکت همکاری می‌کنند. هرچند این خبر به‌طور رسمی تایید نشده است، اما طبق اطلاعات به‌ دست آمده، دراپ‌باکس در نظر دارد تا پایان سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری عرضه‌ی عمومی سهام خود را به انجام برساند.
اگرچه نگرانی‌هایی نیز پیرامون بقاپذیری دراپ‌باکس وجود دارند، اما در سال ۲۰۱۴ ارزش این شرکت در حدود ۱۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شد. سال گذشته درو هیوستون، مدیرعامل داپ‌باکس گفته بود که فروش سالانه‌ی شرکت مطبوعش به ۱ میلیارد دلار می‌رسد و به لطف تمرکز روی گسترش شرکت و ارائه‌ی خدمات به مصرف‌کنندگان و کسب و کارها، طی دو سال گذشته این شرکت به‌طور منظم در حال سودآوری بوده است. طبق گزارش‌ها، تا آگوست سال گذشته تعداد مشتریان خدمات دراپ‌باکس به ۵۰۰ میلیون می‌رسیده که از این تعداد ۲۰۰ هزار مورد به کسب و کارها مربوط بوده‌اند.

عرضه‌ی موفقیت آمیز سهام دراپ‌باکس می‌تواند موجب افزایش اعتبار این شرکت شود و این یکی از مواردی است که مدیرعامل این شرکت به دنبال آن است. به گفته‌ی هیوستون، وقتی وی در سال ۲۰۰۹ با استیو جابز، موسس اپل ملاقات کرده بود، جابز اهمیت چندانی برای دراپ‌باکس قائل نشده بود. پس از اینکه از هیوستون پرسیده شده بود آیا می‌خواهد شرکت مطبوعش را به فروش برساند نیز جابز لب به انتقاد از این شرکت گشوده بود. هیوستون در این رابطه می‌گوید:
و او (جابز) شروع کرد به سر به سر ما گذاشتن، [او] می‌گفت ما یک ویژگی هستیم و نه یک محصول و به ما چیزهایی گفت مثل اینکه ما یک سیستم عامل را کنترل نمی‌کنیم پس در موضع ضعف قرار خواهیم گرفت. [جابز می‌گفت] ما باید راه حلی برای قراردادهای توزیعی پیدا کنیم که با ریسک همراه است و برخی انتقادهای مربوط به برنامه‌های تجاری. اما او (جابز) بعدا گفت:‌ خوب فکر می‌کنم ما اساسا مجبور خواهیم بود (شرکت) شما را از بین ببریم. البته از این کلمات استفاده نکرد، اما چیزی شبیه به این (کلمات).
دراپ‌باکس تنها یکی از چندین شرکت چند میلیارد دلاری است که اخیرا در تلاش هستند تا سهام خود را به‌طور عمومی عرضه کنند. اسنپ (شرکت مالک پلتفرم Snapchat) در ابتدای سال ۲۰۱۷ در عرضه‌ی عمومی سهام خود چندان موفق نبود و پس از آن نیز ارزش سهام این شرکت برای سه ماه در حال کاهش بود. ماه گذشته اسپاتیفای نیز برنامه‌ی خود را برای عرضه‌ی عمومی سهام اعلام کرد و به‌نظر می‌رسد Razer نیز در نظر دارد تا سهام خود را به‌صورت عمومی عرضه کند.
برچسب ها
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.