بین الملل print
واکنش سرد نروژی ها به پیشنهاد ترامپ برای مهاجرت به آمریکا
باشگاه خبرنگاران
0 comment   13 visibility
شنبه 23 دی 1396 ساعت 00:54
چکیده مطلب
دعوت دونالد ترامپ از شهروندان نروژی برای مهاجرت به آمریکا با واکنش سرد مردم نروژ روبرو شد.
به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه از اسلو، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا با اظهارات ناپخته خود موجی از خشم و انزجار در جهان برانگیخت و بسیاری ترامپ را به نژاد پرستی متهم کرده اند.
رییس جمهور آمریکا در جلسه روز پنج شنبه با نمایندگان کنگره گفته بود: «چرا این همه افراد از کشور‌هایی که کثافت خانه هستند به اینجا می‌آیند؟».
به گفته منابعی که خواستند نامشان فاش نشود، اشاره ترامپ که بعداً سخنان خود را تکذیب کرد، به کشور‌های آفریقایی، هائیتی و السالوادور بوده است. دونالد ترامپ در جریان این سخنان خود اضافه کرده بود که آمریکا بیشتر می‌بایست پذیرای اتباع نروژ باشد.
در واکنش به این دعوت رییس جمهور آمریکا، مردم نروژ که بر اساس آمار‌ها خوشبخت‌ترین مردم دنیا هستند، پیام‌هایی با مضمون عدم اشتیاق به مهاجرت به آمریکا در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده اند.
یان اگلند (Jan Egeland)، معاون سابق دبیر کل سازمان ملل که نروژی است، در صفحه توییتر خود خطاب به دونالد ترامپ گفته است: «من یک نروژی هستم و باید بگویم که تحصیل و کار کردن در آمریکا برای من خیلی خوب بود. تنها چیزی که می‌تواند من را تشویق به مهاجرت به آمریکا بکند، جامعه پویا و با تنوع فرهنگی شماست. آنرا نابود نکنید.»
یک شهروند دیگر نروژی گفته است: «به عنوان یک نروژی چرا باید بیمه درمانی خوب، آموزش عالی مناسب، ۴۹ هفته مرخصی زایمان نه تنها برای مادر بلکه برای پدر، و ۲۵ روز مرخصی سالانه را به خاطر یک انسان شیدا که دکمه بزرگ هسته‌ای دارد و می‌خواهد من را از حقوقم محروم کند، از دست بدهم؟».
برخی از کاربران نیز خشونت و بی نزاکتی ترامپ را تقبح کرده اند.
آندریاس ویز (Andreas Wiese)، مفسر مشهور نروژی، معتقد است که این سخنان ترامپ شکی باقی نمی‌گذارد که او نژاد پرست است.
بر اساس اعلام اداره آمار نروژ، ۵۰۲ شهروند نروژی در سال ۲۰۱۶ به آمریکا مهاجرت کردند. این رقم ۵۹ نفر کمتر از سال ۲۰۱۵ است. بر اساس آمار، تعداد آمریکایی‌هایی که متقاضی مهاجرت به نروژ هستند، بیشتر از تعداد نروژی‌هایی است که به آمریکا مهاجرت می‌کنند.
انتهای پیام/
پاسخ مردم نروژ به دعوت ترامپ
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.