بین الملل print
۲۹۲ فلسطینی در جریان درگیری با نظامیان صهیونیست زخمی شدند
باشگاه خبرنگاران
0 comment   14 visibility
شنبه 23 دی 1396 ساعت 02:02
چکیده مطلب
نظامیان رژیم صهیونیستی روز جمعه ۲۹۲ شهروند فلسطینی را در کرانه باختری رود اردن و نوار غزه زخمی کردند.
به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری آناتولی از رام‌الله، ۲۹۲ نفر از شهروندان فلسطینی در جریان درگیری با نظامیان صهیونیست در مناطق مختلف کرانه باختری رود اردن از جمله قدس و نوار مرزی شرق غزه زخمی شدند.
فلسطینیان بیش از یک ماه است که در اعتراض به تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن شرق و غرب قدس به عنوان پایتخت ادعایی رژیم صهیونیستی در مناطق مختلف کرانه باختری رود اردن و نوار غزه تظاهرات می‌کنند.
جمعیت هلال احمر فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد ۱۴۸ فلسطینی در جریان درگیری‌های روز جمعه در کرانه باختری رود اردن و قدس زخمی شدند. در این بیانیه آمده است پنج نفر بر اثر اصابت گلوله جنگی، ۲۵ نفر بر اثر اصابت گلوله پلاستیکی و ۱۵۴ نفر دیگر نیز بر اثر استنشاق گاز اشک آور زخمی و مصدوم شدند.
بر اساس این بیانیه، درگیری بین نظامیان صهیونیست و جوانان فلسطینی در کرانه باختری رود اردن علاوه بر قدس در شهر‌های نابلس، قلقیلیه (شمال کرانه باختری)، اریحا (شرق کرانه باختری)، بیت لحم (جنوب کرانه باختری) و البیره (مرکز کرانه باختری رود اردن) رخ داد.
اشرف القدره سخنگوی وزارت امور خارجه فلسطین در غزه نیز اعلام کرد ۱۰۸ نفر از جمله ۴۳ نفر به ضرب گلوله جنگی و ۶۵ نفر دیگر بر اثر استنشاق گاز اشک آور در این منطقه زخمی شدند. القدره در بیانیه‌ای افزود ۴۳ زخمی نیز در بیمارستان‌های غزه بستری و سایر زخمی‌ها سرپایی درمان شدند.
شاهدان اعلام کردند درگیری فلسطینیان با نظامیان صهیونیست در غزه در چهار منطقه مختلف در مرز‌های شرقی این منطقه با اسرائیل شامل منطقه القراره، ناحل عوز، البریج و اردوگاه جبالیا رخ داد. در ششمین جمعه متوالی خشم اکثر شهر‌های فلسطین صحنه تظاهرات و درگیری با نظامیان صهیونیست در چارچوب اعتراض در مخالفت با تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی بود.
انتهای پیام/
درگیری نظامیان اشغالگر صهیونیست با فلسطینیان
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.