اقتصادی print
شبکه ملی اطلاعات ۱۰درصد پیشرفت کرده است
اقتصاد آنلاین
0 comment   20 visibility
شنبه 23 دی 1396 ساعت 01:55
چکیده مطلب
مصوبه ایجاد شبکه ملی اطلاعات که از سال۸۹ ، ابلاغ شده تا به حال کمتر از ۱۰در صد پیشرفت داشته است.
به گزارش اقتصادآنلاین، رضا تقی‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت‌های نهم و دهم با انتقاد از فعالیت تلگرام و اینستاگرام در کشور گفت: شبکه ملی اطلاعات باید با جدیت بیشتری توسعه می‌یافت تا امروز مجبور نباشیم از بیگانگان و نامسلمان‌ها تقاضا کنیم تا کانال‌هایی که با فرهنگ و معیار‌های ما سازگار نیستند را مسدود کنند.
وی افزود: این اطلاعات غلطی است که درباره مالکیت تلگرام اطلاع‌رسانی می‌شود ؛در اصل این پیام‌رسان متعلق به یک سرمایه‌گذار صهیونیستی به نام لشوویلی است .
عضو شورای عالی فضای مجازی که در برنامه تلویزیونی «دست‌خط» حضور یافته بود، با اشاره به ضرورت ایجاد و استفاده از پیام‌رسان‌های بومی اظهار کرد: آمار‌های ارایه شده در مورد افراد فعال در زمینه کسب‌و‌کار‌های اینترنتی کلی بیان می‌شود و آمارهایی که ما داریم به حدود 40 هزار نفر شاغل در کسب‌وکار‌های اینترنتی اشاره می‌کند.
وزیر اسبق ارتباطات افزود: براساس قانون ، شبکه ملی اطلاعات باید در برنامه پنجم توسعه ایجاد می‌شد و اگر این اتفاق رخ می‌داد، الان شاهد مشکلات ایجاد شده در حوزه اینترنت نبودیم.
وی ادامه داد : وقتی بیگ‌دیتای تلگرام دست پاوول دورف است ما چه‌طور می‌توانیم از حریم شخصی کاربران دفاع کنیم؟
تقی‌پور گفت: در همین چند روزی که تلگرام مسدود شده، استقبال از نرم‌افزار‌های داخلی به شدت افزایش یافته است و دلیل آن نیاز مردم به استفاده از این نوع نرم‌افزار‌ها است ولی متاسفانه ما در تولید و حمایت نمونه‌های بومی کوتاهی کرده‌ایم و باید این عقب‌افتادگی را جبران کنیم.
عضو شورای عالی فضای مجازی درباره جایگزین پیام‌رسان تلگرام اظهار کرد: درحال حاضر 5 نرم‌افزار سروش،ویسپی، گپ،آی‌گپ و بیسفون می‌توانند جایگزین تلگرام شوند که باید از آن‌ها حمایت شود.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.