بین الملل print
وزیر خارجه مالزی با رئیس جمهور ترکمنستان ملاقات کرد
فارس نیوز
0 comment   12 visibility
شنبه 23 دی 1396 ساعت 07:54
چکیده مطلب
وزیر خارجه مالزی که در رأس هیات عالی رتبه سیاسی و اقتصادی به «عشق‌‏آباد» سفر کرده با رئیس جمهور ترکمنستان دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، «عنیفه امان» وزیر خارجه مالزی که در رأس هیأت عالی رتبه سیاسی و اقتصادی به «عشق‌‏آباد»  سفر کرده با «قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان دیدار و گفت‌وگو کرد.
وزیر امور خارجه مالزی و رئیس جمهور ترکمنستان در این دیدار طیف وسیعی از مسائل دوجانبه مربوط به همکاری‌های سیاسی، اقتصادی، انرژی و فرهنگی بین «کوالالامپور» و عشق‌آباد را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

وزیر خارجه مالزی در این دیدار گفت: دولت این کشور برای توسعه مناسبات با ترکمنستان اهمیت خاصی قائل است و در مناسبات بین 2 کشور حسن اعتماد و حسن تفاهم متقابل حکم فرما است.
بردی محمداف  نیز در این دیدار گفت: گسترش روابط و همکاری با کشورهای آسیا و اقیانوس آرام از جمله مالزی یکی از اولویت‌های سیاست خارجی دولت ترکمنستان می‌باشد.
در این دیدار وزیر خارجه مالزی و رئیس جمهور ترکمنستان بر عزم جدی دولت 2 کشور برگسترش هر چه بیشتر مناسبات همه جانبه و وجود ظرفیت‌های لازم برای تحقق آنها تأکید کردند.
چگونگی گسترش تعاملات بین ترکمنستان و مالزی در زمینه صنعت نفت، گاز، پتروشیمی و برخی مسائل منطقه‌ای و بین المللی از دیگر محورهای مذاکرات مذکور اعلام شده است.
وزیر خارجه مالزی همچنین در سفر به عشق آباد با «رشید مرداف» وزیر امور خارجه ترکمنستان دیدار و رایزنی‌های سیاسی را انجام داد.
انتهای پیام/.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.