فناوری print
رأی قاضی چینی به نفع هواوی در جریان نزاع حقوقی با سامسونگ
زومیت
0 comment   20 visibility
شنبه 23 دی 1396 ساعت 10:30
چکیده مطلب
در جریان درگیری‌ حقوقی هواوی و سامسونگ، دادگاهی در چین رأی خود را به نفع هوای صادر کرده و سامسونگ از فروش برخی محصولاتش در چین منع شده است.
سال ۲۰۱۶ هواوی و سامسونگ زنجیره‌ای از دعاوی حقوقی را در ارتباط با پتنت‌های ارتباط بی‌سیم در چین و ایالات متحده شروع کردند. امروز دادگاهی در شهر شنژن چین رأی خود را به نفع هواوی صادر کرده است. طبق حکم دادگاه، سامسونگ باید فروش آن دسته از محصولاتی که پتنت‌های متعلق به هواوی را نقض می‌کنند متوقف سازد؛ همچنین این شرکت کره‌ای موظف شده هزینه‌ی جزئی مربوط به فرایند دادرسی را نیز به دادگاه پرداخت کند.
حکم صادره تنها بخشی از ماجرای طولانی دعاوی حقوقی هواوی و سامسونگ است. دادخواست اولیه‌ی هواوی به‌جای توقف فروش محصولات یا دریافت خسارت، خواستار دست‌یابی به یک توافق دوطرفه در زمینه‌ی حقوق مالکیت معنوی بود. غول کره‌ای نیز برای اینکه نشان دهد به خواسته‌ی شرکت چینی تن نخواهند داد، شکایت متقابلی علیه هواوی مطرح کرد. این اقدام سامسونگ واکنش هواوی را بر انگیخت و این غول چینی شکایت‌هایی در دو شهر چین علیه سامسونگ ارائه کرد. در ماه آوریل سال گذشته، دادگاهی در شهر گوانژو چین رأی خود را به نفع هواوی صادر کرد و سامسونگ را ملزم ساخت تا خسارت ۱۱.۶ میلیون دلاری به هواوی پرداخت کند.
در واکنش به حکم صادرشده، سامسونگ اعلام کرده است که پس از بررسی تصمیم دادگاه، اقدامات متناسبی انجام خواهد داد.
برچسب ها
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.