بین الملل print
تارنمای آمریکایی: هکرها به سنای آمریکا حمله کرده اند
ایرنا
0 comment   37 visibility
شنبه 23 دی 1396 ساعت 10:57
چکیده مطلب
تهران- ایرنا- تارنمای هیل به نقل از شرکت امنیت سایبری 'ترند میکرو' خبر داد که هکرهای گروه 'فنسی بر' (Fancy Bear) در جریان یک عملیات جاسوسی جدید، مشغول حمله به سنای آمریکا هستند.
به گزارش روز شنبه ایرنا از تارنمای هیل، شرکت ترند میکرو (Trend Micro) که دفتر آن در توکیو قرار دارد، خبر داد که زنجیره ای از تارنماهای بدلی سامانه ایمیل سازمانی سنای آمریکا را کشف کرده و پی برده است که این تارنماها جزئی از عملیات جمع آوری ایمیل های قربانیان است.
گزارش شده که این تارنماها را گروه هکری وابسته به سازمان اطلاعات نظامی روسیه (فنسی بر) راه انداخته است. این گروه متهم است که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا کمیته ملی دمکرات ها را هک کرد.
هکرهای فنسی بر برای کسب ایمیل های سنا از همان روشی استفاده می کنند که در جریان انتخابات پارسال فرانسه علیه امانوئل مکرون به کار برده شد و منجر به افشای ایمیلهای ستاد رئیس جمهوری کنونی فرانسه گردید.
به گزارش هیل، تارنماهایی که سنای آمریکا را هدف قرار داده اند در ماه های ژوئن و سپتامبر 2017 راه اندازی شده اند. این نخستین بار نیست که سنا هدف حملات هکری قرار گرفته است. در سال های 2015 و 2016 نیز تعدادی از کارکنان کنگره و از جمله یکی از مشاوران ارشد مارکو روبیو سناتور ایالت فلوریدا و همچنین رئیس دفتر پیشین میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا از جمله قربانیان بودند.
اروپام**3092**
مترجم: سیدمنصور جاوید**ناشر:مدنی
برای دریافت تازه ترین خبرهای بین المللی از ایران و جهان با استفاده از لینک زیر وارد کانال تلگرام ما شوید.
https://t.me/joinchat/AAAAAEAtzWzGcxcKfBowNw
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.