استان ها print
خدمات رسانی هلال احمر به ۴مصدوم حوادث/ ۲مصدوم راهی بیمارستان شدند
مهر
0 comment   6 visibility
شنبه 23 دی 1396 ساعت 13:14
چکیده مطلب
اهواز - معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: چهار مصدوم حوادث دو روز گذشته توسط امدادگران هلال احمر استان مورد رسیدگی درمانی قرار گرفته و دو مصدوم دیگر نیز راهی بیمارستان شدند.
صادق سلامت در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بروز دو حادثه تصادف و غرق شدگی طی دو روز گذشته در خوزستان اظهار کرد: در حادثه اول بر اثر برخورد یک دستگاه پژو با یک دستگاه پراید در محور گتوند به دزفول در ساعت ۱۰ شب ۳ نفر دچار حادثه شدند که یک نفر مصدوم و یک نفر راهی بیمارستان شد.
وی در خصوص علت این  حادثه بیان کرد: سرعت غیرمجاز و خواب آلودگی راننده عامل اصلی برخورد دو خودرو به هم بود اما خوشبختانه این حادثه فوتی نداشت.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: پس از اعلام این حادثه به مرکز کنترل و فرماندهی عملیات امدادی جمعیت هلال احمر استان، در همان زمان تیمی از امدادگران و نجاتگران مجرب به همراه تجهیزات مخصوص، عازم محل وقوع حادثه شدند و به مصدومان این تصادف رسیدگی کردند.
سلامت عنوان کرد: حادثه دوم ظهر امروز در منطقه گردشگری علی کله واقع در بخش مرکزی دزفول رخ داد که یک نفر با تلاش و فداکاری امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان از مرگ حتمی نجات یافت و پس از انجام معاینات اولیه و اقدامات درمانی برای رسیدگی بیشتر توسط امدادگران هلال احمر عازم بیمارستان شد.
وی با بیان اینکه خوشبختانه این حادثه هم فوتی نداشت، یادآور شد: سواحل و رودخانه های استان به دلیل  آب و هوای معتدل و مناسب همواره میزبان و پذیرای افراد به ویژه جوانان به شنا است.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان اضافه کرد: متأسفانه با وجود اخطار ها و هشدار های مکرر و متعدد مراجع مربوطه به افراد در خصوص رعایت مسائل ایمنی در زمینه شنا و استفاده از مکان های مجاز به این منظور اما باز هم شاهد وقوع موارد مکرر غرق شدگی و مرگ افراد هستیم.
سلامت ادامه داد: افرادی که به پیام ها، هشدارها و اخطار های ایمنی مسئولان مبنی بر ضرورت رعایت مسائل ایمنی حین حضور در کنار سواحل و رودخانه ها بی توجهی می کنند علاوه بر آنکه جان خود را به نظر می اندازند، خانواده هایشان را  هم داغدار می کنند.
وی در پایان گفت: بی توجهی به مسائل ایمنی و گوش نکردن به اخطار ها و هشدارهای امنیتی همواره پیامدهای وخیم و جبران ناپذیری برای افراد دارد و در بیشتر موارد به قیمت جان افراد تمام می شود.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.