فناوری print
این ربات به تکنسین های انبار کمک می کند
انا
0 comment   11 visibility
شنبه 23 دی 1396 ساعت 17:00
چکیده مطلب
یک سوپرمارکت آنلاین انگلیسی رباتی برای انبار ساخته است که به تکنسین‌های انبار کمک می‌کند و حتی قابلیت پیش بینی مواد و تجهیزات مورد نیاز برای انجام فعالیت‌ها را دارد.
به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، سوپرمارکت انگلیسی آنلاین Ocado در حوزه اتوماسیون، نوآوری‌های جالبی انجام داده است. این شرکت با کمک ربات فعالیت‌های گزینش و بسته‌بندی کالاها در انبارهایش را انجام می‌دهد. سوپرمارکت انگلیسی اکنون مشغول اجرای پروژهSecond Hands است. هدف این پروژه که با حمایت مالی اتحادیه اروپا انجام شده، تولید رباتی است که در حقیقت دو دست اضافی برای انجام فعالیت‌های نگهداری و تعمیر به تکنسین‌های انبار می‌دهد.
در همین راستا از یک نمونه ربات به نام ARMAR-۶ رونمایی کرده است.
این ربات به‌سادگی پشتیبانی فیزیکی برای فعالیت‌های مختلف فراهم و همزمان به تکنسین‌های انسانی کمک می‌کند. به عنوان مثال می‌تواند تجهیزات و مواد را در زمان و مکان مورد نیاز فراهم می‌کند و هنگامی که کار نیازمند دقت باشد، می‌توان از آن استفاده کرد. جالب آنک ه این ربات حتی پیش‌بینی می‌کند برای انجام یک کار به چه مواد و تجهیزاتی نیاز است.
آلکسارندرو وویکا، از شرکت Ocado، در این باره می‌گوید: «انبارهای ما در حقیقت یک نمونه هنری از سیستم‌های رباتیک و اتوماسیون هستند. تکنسین‌ها و مهندسان عملیاتی ما وظیفه دارند در ۳۶۵ روز سال آنها را آماده فعالیت حفظ کنند».
هدف نهایی ما آن است که ربات در نهایت با کمک یادگیری ماشینی و چشم رایانه‌ای بتواند محیط اطراف را رصد و کارهایی را شناسایی کند که باید در آنها کمک کند.
منبع: مهر
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.