استان ها print
استاندار گیلان: جمعیت شهر رشت در حال افزایش است
تسنیم
0 comment   5 visibility
شنبه 23 دی 1396 ساعت 19:01
چکیده مطلب
استاندار گیلان با تاکید بر اینکه جمعیت شهر رشت در حال افزایش است گفت: فروش فضاهای آموزشی سبب می‌شود تا در آینده با مشکل کمبود فضای آموزشی مواجه شویم.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، مصطفی سالاری عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گیلان در رشت با بیان اینکه باید نگاه جامع‌تری در زمینه مدیریت فضاهای آموزشی داشت اظهار داشت: باید از فضاهای آموزشی که فعلا بلااستفاده است استفاده بهینه شود.
استاندار گیلان با اشاره به چگونگی استفاده از فضاهای آموزشی که موقتاً بلااستفاده هستند عنوان داشت: حتی‌الامکان باید از فروش این مکان‌ها خودداری کرد و آن‌ها را در اختیار افرادی قرار داد که بتوانند در حوزه‌هایی مانند گردشگری از آن استفاده کنند‌.
سالاری با تاکید بر اینکه جمعیت شهر رشت در حال افزایش است خاطرنشان کرد: فروش فضاهای آموزشی سبب می‌شود تا در آینده با مشکل کمبود فضای آموزشی مواجه شویم زیرا به‌دلیل کمبود زمین در رشت احداث فضاهای آموزشی جدید کار دشواری است.
نماینده عالی دولت در استان گیلان با تاکید بر لزوم همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی با آموزش و پرورش تصریح کرد: ادارات مختلف، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و بخشداری‌ها باید با اداره آموزش و پرورش همکاری‌های لازم را داشته باشند.
سالاری با تاکید بر لزوم اجرای هرچه سریع‌تر طرح تقویت بنیه علمی ابراز داشت: نباید منتظر بمانیم تا تمام اقدامات را با هم انجام دهیم بلکه باید قدم به قدم جلو رفت تا این طرح به‌خوبی اجرا شود.
استاندار گیلان با بیان اینکه طرح تقویت بنیه علمی باید به‌صورت مردمی اجرا شود اظهار داشت: اجرای مردمی این طرح نیاز به فرهنگسازی دارد و اگر این فرهنگسازی به‌خوبی انجام نشود امکان توجیه کردن مردم وجود ندارد.
وی ایجاد یک برنامه تلویزیونی در قالب مسابقه علمی را از اقدامات موثر در راستای اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانست و افزود: با ایجاد این برنامه رقابتی بین دانش‌آموزان در شهرستان‌ها ایجاد می‌شود تا پیشرفت تحصیلی داشته باشند.
استاندار گیلان خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا در صورت تامین منابع اعتباری، حوزه‌های علمی را در اردوگاه های آموزش و پرورش گیلان راه‌اندازی کنیم تا دانش آموزان علاوه بر تفریح، آموزش همراه با سرگرمی را نیز تجربه کنند.
نماینده عالی دولت در استان گیلان با تاکید بر لزوم تقویت خانه‌های علوم اظهار داشت: تقویت این مراکز به‌ویژه در حوزه علوم پایه سبب می‌شود تا استعدادهای دانش آموزان به‌موقع کشف شده و از بین نرود.
وی با بیان اینکه باید تلاش کرد تا اقدامات آموزش و پرورش به‌صورت مردمی انجام شود عنوان داشت: مردم برای تحصیل فرزندانشان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند و استفاده از این ظرفیت، هم به نفع مردم است هم آموزش و پرورش.
استاندار گیلان تفویت بنیه علمی دانش آموزان را از آسفالت کردن خیابان‌ها مهم‌تر دانست و تصریح کرد: با این استدلال می‌توان از ظرفیت شهرداری‌ها و سایر ادارات برای همکاری با آموزش و پرورش استفاده کرد.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.