استان ها print
تئاتر کودک ؛ اولویت کاری مرکز هنرهای نمایشی
تسنیم
0 comment   6 visibility
شنبه 23 دی 1396 ساعت 19:07
چکیده مطلب
مدیر امور استان‌های مرکز هنرهای نمایشی گفت: تئاتر در استان‌ها باید به یک هویت مستقل و پویا تبدیل شود بنابراین تصمیم‌ بر آن شد که این جشنواره به صورت استانی در استان‌ها برگزار شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، اتابک نادری عصر امروز در آئین اختتامیه نخستین جشنواره استانی اظهار داشت: تئاتر در استان‌ها باید به یک هویت مستقل و پویا تبدیل شود بنابراین تصمیم‌ بر آن شد که این جشنواره به صورت استانی در استان‌ها برگزار و تصدی این فعالیت‌ها به هنرمندان واگذار شود تا مسئولیت پذیری را نیز بالا ببرد‌.
وی افزود: جشنواره تئاتر استانی سبب شد تا هنرمندان در یک فضای خارج از فضای رقابتی با یکدیگر تعامل داشته باشند و از تجارب یکدیگر استفاده کنند‌.
مدیر امور استان‌های مرکز هنرهای نمایشی با بیان اینکه آذربایجان غربی و خراسان رضوی از استان‌های ثابت در برگزاری این جشنواره بودند، بیان کرد:  امسال یک پویایی و حرکت جدید را در استان‌ها شروع کردند و این بسیار خوب بود و برای ما استقبال مخاطبان از تئاتر‌های‌ نمایشی مهم و یک امتیاز است‌.
نادری با اشاره به اولویت کاری هنرمندان تئاتر خاطرنشان کرد: امسال در جشنواره تئاتر فجر استانی تئاتر کودک برای ما در اولویت بود چرا که هنرمندان آینده را آموزش می‌دهیم‌ و تحکیم‌ بنیان خانواده برای ما نیز مهم است‌.
وی گفت: همچنین تماشاخانه‌های دائمی ما در استان‌ها در حال شکل‌گیری است چرا که این نمایش‌ها و تماشاخانه‌ها هویت استان‌ها را نشان‌می‌دهد‌.
مدیر امور استان‌های مرکز هنرهای نمایشی تصریح‌ کرد: خراسان رضوی به دلیل اینکه هرشب حداقل 7 اجرا دارند و از استقبال خوبی برخوردار می‌شوند همیشه بیشترین آمار را درجسنواره‌های  فیلم فجر به خود اختصاص می‌دهند‌.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.