استان ها print
اعلام جرم علیه کم کاری مسئولان گلستان در قبال ساخت و سازهای غیرمجاز
تسنیم
0 comment   6 visibility
شنبه 23 دی 1396 ساعت 19:15
چکیده مطلب
رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: پیگرد قانونی در انتظار مسئولانی که به وظایف قانونی خود برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی عمل نمی‌کنند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، هادی هاشمیان در پنجاه و چهارمین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان اظهار داشت: از دادستان‌ها خواسته‌ایم با افرادی که در رده‌های مختلف، مسئول نظارت و پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در خارج از حریم شهرها و روستاها هستند اما کم‌کاری می‌کنند، اعلام جرم کنند.
وی با اشاره به این که بناهای غیرمجاز در خارج از بافت شهرها و روستاها یک شبه ساخته نشده‌اند، تصریح کرد: باید مدیران دستگاه‌های متولی درباره این که چرا اقدام قانونی بر علیه متخلفان انجام نداده‌اند یا دیر انجام داده‌اند، پاسخگو باشند.
هاشمیان تاکید کرد: رویه ما در  دستگاه قضایی این است که در وقوع جرم نباید همه هزینه‌ها را بر مردم تحمیل کرد و مدیرانی که مرتکب سهل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌انگاری یا قصور در اجرای قانون شده‌اند، نیز باید پاسخگو باشند.
رئیس کل دادگستری استان گلستان خاطرنشان کرد: پیش از آن که به سراغ افراد متخلف برویم، یقه مدیران متخلف را خواهیم گرفت.
هاشمیان با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی همچنان بر پیشگیری در ساخت و سازهای غیرمجاز تاکید دارد گفت: حکم قاضی در قلع و قمع بناها، بازگشت زمین به وضع پیش از تغییر کاربری آن است که به علت نخاله‌های ساختمانی و استفاده از مصالح، عملا این امر محقق نمی‌شود.
رئیس کل دادگستری استان گلستان افزود: نباید اجازه دهیم بنای غیرمجازی ساخته شود که کار به تخریب بنا و هدر رفتن سرمایه افراد برسد.
وی با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب افزود: اگر هر فردی در حوزه مسئولیت خود درست عمل کند، تخلف و آسیب در  همه بخش‌ها به ویژه ساخت و سازهای غیرمجاز کاهش می‌یابد.
رئیس کل دادگستری استان گلستان از تشویق مدیران کوشا در حفظ بیت‌المال هم خبر داد و گفت: در پایان سال مدیرانی که در حفظ بیت‌المال خوب عمل کرده‌اند تشویق و با ارسال نامه‌ای به وزارت‌خانه‌های متبوع‌شان از آنان قدردانی خواهیم کرد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان هم در این جلسه با اشاره به قانون اعطای انشعاب آب، برق و گاز به بناهای غیرمجاز گفت: براساس این قانون بناهایی که در مجاور  شبکه‌های آب، برق و گاز هستند می‌توانند تا زمان صدور رای دادگاه و یا تعیین تکلیف نهایی پرونده بنای غیرمجازشان، از  این خدمات بهره‌مند شوند.
حجت‌الاسلام سید مصطفی حقی تاکید کرد: اعطای انشعاب به این افراد هیچ حقی برای آنان ایجاد نمی‌کند و بلافاصله پس از تعیین تکلیف ملک در دادگاه و یا سازمان‌های ذیربط، در صورت صدور حکم قلع و قمع بنا، این انشعابات جمع‌آوری می‌شود.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.