استان ها print
29 دی روز حماسه و ایثار مردم لنجان؛ 45 شهید بر دستان مردم تشییع شد
تسنیم
0 comment   5 visibility
شنبه 23 دی 1396 ساعت 19:15
چکیده مطلب
معاون فرماندار لنجان با بیان اینکه 29 دی روز حماسه و ایثار مردم شهرستان لنجان است، گفت: در دوران دفاع مقدس بیش از 12 هزار رزمنده در سنگرهای دفاع مقدس از این شهرستان حضوری فعال داشتند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از لنجان، خدامراد صالحی عصر امروز در نشست ستاد هماهنگی بزرگداشت روز حماسه و ایثار مردم شهرستان لنجان، اظهار داشت: حماسه، ایثار و شهادت، زاییده ایمان، تقوا و استقامت است، از این رو اگر ایمان و تقوا، صبر و شکیبائی نباشد، هیچ حماسه‌ای به‌وجود نمی‌آید و هیچ ایثاری رخ نمی‌دهد.
وی افزود: باید توجه داشت فرهنگ ایثار و شهادت در طول تاریخ و در ادوار و اعصار گذشته به عنوان یکی از کارآمدترین و موثرترین عنصر همواره در پیشبرد اهداف و حفظ ارزش‌ها و مقابله با دشمن در همه ادیان مطرح بوده است.
معاون فرماندار شهرستان لنجان تصریح کرد: جایگاه شهدا به‌قدری بزرگ و ارزشمند است که خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید «ولاتحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوافی سَبیل اللّهِ امواتا بَل احیاءِعندَ ربِّهِم یُرزَقون»، آنان زنده‌اند و نزد پروردگار خود روزی می‌خورند.
وی ادامه داد: امام خمینی (ره) برای شهادت چنان ارزش و اهمیتی قایل بودند که آن را به فوز عظیم، توفیق عزت، عزت ابدی، سعادت همیشگی، چراغ هدایت ملت‌ها، عامل پیروزی و ... یاد می‌کنند و ایثارگری و شهادت را میراثی گران بها می‌دانند که از اولیا و انبیاء به ما ارث رسیده است.
صالحی بیان کرد: سید شهیدان اهل قلم شهید آوینی نیز پیرامون شهدا می‌گوید: "پندار ما این است، که ما مانده‌ایم و شهدا رفته‌اند، اما حقیقت آن است که زمان، ما را با خود برده و شهدا مانده‌اند" و باید گفت شهدای هشت سال دفاع مقدس با پیروی از ولایت فقیه و الگوپذیری از قیام اباعبدالله الحسین (ع) جان خود را برای دفاع از اسلام و میهن فدا کردند تا کوچک‌ترین خدشه‌ای به اسلام ناب محمدی وارد نشود.
وی خاطرنشان کرد: مردم شهرستان لنجان نیز با الگوپذیری از اباعبدالله الحسین(ع) و لبیک به فرمان ولایت فقیه خود در جبهه‌های حق علیه باطل حضور پیدا کردند و در دوران دفاع مقدس بیش از 12 هزار رزمنده در سنگرهای دفاع مقدس از این شهرستان حضوری فعال داشتند.
معاون فرماندار شهرستان لنجان گفت: مردم شهرستان لنجان 750 شهید و2 هزار و 300 جانباز و آزاده را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرده‌اند که این نکته‌ای مهم و حائز اهمیت است.
وی تصریح کرد: با توجه به تشییع 45 شهید والا مقام از جمله سردار شهید محمدعلی شاهمرادی در 29 دی ماه 1365 بر روی دستان مردم این شهرستان این روز به عنوان روز حماسه و ایثار شهرستان لنجان انتخاب شد.
صالحی افزود: اما نباید فراموش کرد روز حماسه و ایثار شهرستان لنجان صرفأ ویژه شهدای آن روز نیست بلکه این شهدا نمادی از رشادت‌ها، حماسه و ایثار رزمندگان شهرستان هستند.
وی گفت: مردم در هر مکان و زمانی که باشند، اگر با عمق وجود، اسرار و حقیقت خدا، ایثار و فداکاری را درک کنند و مسائلی همچون ناموس، دین و میهن را ارزشمند بدانند، ناخواسته فرهنگ شهید و شهادت را در وجود خود می‌پرورانند. از این رو باید گفت روز حماسه و ایثار مردم شهرستان لنجان نشان از شهامت و دلدادگی، سربلندی و بالندگی و در یک کلام روز افتخارات مردم این خطه شهید پرور است.
معاون فرماندار شهرستان لنجان افزود: امید است با حفظ این افتخارات بزرگ و انتقال آن به نسل آینده، بتوانیم در برابر هجمه‌های بی امان دشمنان اسلام، با فرهنگ سازی از آن افتخارات دفاع کنیم.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.