استان ها print
تکمیل سد نرماب و راه آهن گرگان ـ مشهد موتور محرک توسعه گلستان است
تسنیم
0 comment   5 visibility
شنبه 23 دی 1396 ساعت 19:38
چکیده مطلب
استاندار گلستان گفت: تکمیل پروژه سد نرماب و راه آهن گرگان به مشهد می‌تواند موتور محرک و توسعه استان گلستان باشد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، سید مناف هاشمی عصر امروز در جلسه کارگروه اقتصادمقاومتی استان گلستان اظهار داشت: در کارگره اقتصاد مقاومتی نمایندگان وزارتخانه‎ها هستیم و گاهی با بروکراسی‎های اداری موانع برای سرمایه‎گذاری ایجاد می‎کنیم که سرمایه‎گذاری اتفاق نمی‎افتد.
وی به پروژه تله‌کابین علی‎آبادکتول اشاره کرد و گفت: مانع اصلی در اجرای این پروژه در بخش مجوزهای آب منطقه‎ای است که باید نقشه‎ها برای استعلام تحویل سازمان مرتبط شود تا بررسی کنند.
استاندار گلستان ادامه داد: در کلیت اجرای این طرح آب منطقه‎ای استان گلستان موافقت کرد و جزئیاتش را دادیم تا اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری به این نهاد ارائه دهد.
هاشمی با بیان اینکه برای اجرای پروژه تله‌کابین همه چیز جزء مجوز آب منطقه‎ای استان گلستان حل شده، افزود: نقشه‎ها باید تهیه و در اختیار آب منطقه‌ای قرار گیرد و آب منطقه‎ای نظر نهایی خود را بدهد.
وی دباره نقص و مشکل استفاده از کشتی‎های تفریحی در سواحل خزر گلستان گفت: کارشناس سازمان بنادر باید به صورت کتبی علت عدم بکارگیری کشتی‎های تفریحی را ارائه دهند و اگر این پروژه در گلستان اجرا نشود قطعا در صورت موافقت مدیریت بنادر در سواحل گیلان و مازندران اتفاق می‎افتد.
وی با بیان اینکه موافقت‎هایی برای ساخت بندر در دو سال گذشته در گلستان بود، افزود: بزرگی سازمان های دولتی سبب شده که بخش خصوصی نتواند خوب فعالیتش را پیش ببرد و مجوزات لازم را کسب کند‌.
استاندار گلستان گفت: موضوع سد نرماب و تخلیه دو روستا به کمک آب منطقه‎ای در کارگروه اقتصادمقاومتی دنبال شود و این مهم جزء پروژه محوری و مهم استان گلستان است.
هاشمی گفت: اجرای این سد بیش از 300 اشتغال در استان گلستان ایجاد کرده و در صورت تعطیل شدن این پروژه از بین می‎رود.
وی با بیان اینکه نامه‎ای برای تعیین و تکلیف سد نرماب و انتقال 2 روستا به دفتر معاون اول رئیس جمهور ارسال می‎شود، گفت: در این راستا نامه‎های متعددی برای سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی ارسال شده اما در دستور کار قرار نگرفته است.
استاندار گلستان گفت: موضوع راه آهن گرگان-مشهد از دیگر پروژه‎هایی است که در 4 سال گذشته از وعده‎های رئیس جمهور بوده و ما باید آن را دنبال کنیم.
هاشمی گفت: نامه‎ای به همراه امضاء نماینده ولی فقیه استان به رئیس جمهور در راستای تحقق راه آهن گرگان-مشهد ارسال می‎شود و دستگاه‎ها مکلف هستند مطالبه‎گری کنند تا سرمایه‎گذاری در این راستا نتیجه دهد.
وی با بیان اینکه استان گلستان اگر می‎خواهد به رونق اقتصادی دست پیدا کند از طریق راه آهن باید به خراسان وصل شود، گفت: برقی شدن راه آهن به گرمسار اجرایی شده و نیاز است این مهم نیز در راه آهن پرداخته شود.
استاندار گلستان یادآور شد: پروژه سد نرماب و راه آهن گرگان به مشهد می‎تواند موتور محرک و توسعه استان گلستان باشد.
هاشمی تاکید کرد: دستگاه‎ها مصوبات اقتصاد مقاومتی را باید مانند مصوبات دستگاه‎های خود دنبال کنند و امید داریم پروژه‌های بزرگی را در استان گلستان با برداشتن موانع به وجود بیاوریم.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.