علمی print
لزوم رقابت دانشگاه تهران در عرصه بین المللی
ایسنا
0 comment   7 visibility
شنبه 23 دی 1396 ساعت 22:02
چکیده مطلب
رئیس دانشگاه تهران کسب رتبه نخست انجمن‌های علمی این دانشگاه در دهمین جشنواره ملی حرکت را قرار گرفتن مقتضی دانشگاه تهران در جایگاه پرافتخار ۸۴ ساله آن توصیف کرد و گفت: این به همت کار جمعی اعضای این تشکل‌ها محقق شده و باید از آن قدردانی شود.
به گزارش ایسنا، محمود نیلی آنگاه به چشم‌انداز این دانشگاه اشاره کرد و توضیح داد: افق دانشگاه تهران فقط در سطح ملی نیست بلکه در سطح بین‌المللی بوده و این دانشگاه باید به رقابت در عرصه جهانی بپردازد.
وی عملکرد دانشمندان و جوانان ایرانی در حوزه علم را در دنیا مثال زدنی دانست و بیان کرد: هنوز تا کاربرد علم در داخل فاصله زیادی داریم.
رئیس دانشگاه تهران ضمن تاکید مجدد بر لزوم جدی‌تر دانشگاه در عرصه جهانی حرکت تشکل‌های علمی دانشگاه به سمت فعالیت‌های بین‌المللی را در راستای محقق شدن این امر دانست و افزود: در این زمینه انجمن علمی دانشجویان مهندسی برق و الکترونیک مدتی عهده‌دار نمایندگی یک شبکه ملی معتبر در همین رابطه بود که در آن دوران بسیار خوش درخشید.
وی ضمن تاکید مجدد بر لزوم شروع فعالیت‌های دانشگاه در صحنه بین‌المللی و بخصوص همکاری با کشورهای همسایه، این موضوع را موجب ارتقاء‌ دانشگاه و گامی در جهت تحقق زبان بین‌المللی (و نه گفتمانی) توصیف کرد و گفت: این باعث می‌شود که بتوانیم دستاوردهای علمی، فرهنگی و... خود را به شکل گسترده‌تری در جهان عرضه کنیم.
نیلی خاطرنشان کرد: پیشنهاد آقای ضیاء هاشمی این است که رشته‌های علوم اجتماعی و انسانی به سنجش تاثیر تشکل‌های علمی، اسلامی، فرهنگی و... در شکل‌گیری شخصیت دانشجویان بپردازند و به عبارتی حضور دانشجویان در این تشکل‌ها را به لحاظ شکل‌گیری اخلاق حرفه‌ای آنها، میزان کارآفرینی، حضور در عرصه علمی و غیره بسنجند.
رئیس دانشگاه تهران هوش هیجانی (EQ) را مهمتر از (IQ) توصیف کرد و توضیح داد: هوش هیجانی هوشی است که در محیط ساخته می‌شود. به دنبال چنین سنجش‌هایی است که بعد از سنجش‌هایی (در قالب پایان‌نامه و...) به چگونگی نحوه پشتیبانی و حمایت از این تشکل‌ها مشخص می‌شود.
انتهای پیام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.