استان ها print
کیوسک های مطبوعاتی در شهر اراک ساماندهی می شود
مهر
0 comment   11 visibility
شنبه 23 دی 1396 ساعت 23:10
چکیده مطلب
اراک- شهردار اراک گفت: در راستای رفع آلودگی های دیداری محیط شهری و جلوگیری از عرضه محصولات نامرتبط در کیوسک های مطبوعاتی، ساماندهی آنها در دستور کار قرار دارد.
به گزارش خبرنگار مهر، داود تاجران عصر شنبه در جلسه شورای اسلامی کلانشهر اراک با اشاره به اعتراضات بیان شده در خصوص فعالیت مهدی وکیلی به عنوان مشاور عالی شهردار اراک اظهار داشت: نامبرده با حکم مشاور عالی در شهرداری اراک فعالیت خود را آغاز کرد، اما به دنبال بررسی های انجام شده توسط بازرسی کل این مساله به وزارت کشور ارجاع داده شده تا براساس قانون حکم صادر شود.
وی افزود: باتوجه به اینکه درختان سطح شهر اراک دچار پیری شده اند در حال حاضر ۱۱ تیم به عملیات جوان سازی فضای سبز شهری مشغول کار هستند که تصمیم داریم این تعداد را به ۲۰ تیم افزایش دهیم، علت اصلی بی نشاطی و پیری درختان اراک، بی کود ماندن طی سال های متوالی است.
شهردار اراک خاطرنشان کرد: باتوجه به روند اجرای پروژه های نیمه تمام شهر اراک، روز شمار پروژه ها در روزهای آتی نصب خواهد شد تا مردم از روند عملیاتی طرح ها باخبر شوند، همچنین پیرو پیشنهاد جمع‌آوری دکه های مستقر در مرکز شهر، مزایده ها را در صورت لزوم باطل می کنیم و با نظر اعضای شورا راه حل دیگری ارائه می دهیم.
تاجران تصریح کرد: نظر من به عنوان شهردار این شهر جمع آوری تمامی این دکه ها است، زیرا استقرار آنها در خور شان شهروندان نیست و بهتر است برای ارائه محصولات مطبوعاتی فضایی مجزا و مناسب تعبیه شود، علی رغم اهمیت حمایت از فعالیت های فرهنگی اعم از مطبوعات، استقرار این دکه ها آلودگی های دیداری بسیاری به وجود آورده است.
وی ادامه داد: یک کیوسک مطبوعاتی نباید در کنار محصولات فرهنگی اقلامی مانند سیگار، خوراکی و غیره عرضه کند، زیرا کیوسک مطبوعاتی باید صرفا اقدامات مطبوعاتی انجام دهد و پیشنهاد می دهیم برای ساماندهی این اماکن محدوده ای با همکاری مطبوعات درنظر گرفته شود که در آن صرفا فعالیت های فرهنگی اعم از توزیع مطبوعات انجام پذیرد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.