اجتماعی print
بارگذاری ۳۰ درصد از صنایع کشور در استان تهران
همشهری
0 comment   10 visibility
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 01:30
چکیده مطلب
همشهری آنلاین: رئیس محیط زیست شهر تهران اظهار کرد: تمرکز بسیاری از پدیده‌های صنعتی و معدنی در استان تهران باعث شده تا میزان آلودگی هوا افزایش پیدا کرده و منابع آب کاهش یابد.

به گزارش ایسنا، محمدحسین بازگیر در بررسی چالش‌ها و خطرات آلودگی بصری، با اشاره به این که مساحت و جمعیت شهر تهران در هماهنگی با یکدیگر نیستند، گفت: تراکم جمعیتی شهر تهران در حال حاضر بسیار افزایش یافته و مقدار بالایی را نشان می‌دهد، به طوری که تراکم جمعیت در شهر تهران عددی حدود ۱۰ هزار نفر در هر کیلومتر مربع را در اختیار دارد.
وی با بیان این که امروزه سهم شهر تهران از استان تهران حدود ۶۰ درصد است، اظهار کرد: افزایش حاشیه‌های تهران و مبدل شدن آن‌ها به سکونت‌گاه‌های رسمی و غیر رسمی مفهوم تک شهری را از تهران سلب کرده است، به طوری که امروزه در استان تهران با مجموعه‌ای از شهرهایی در پهنه‌ای از سکونت‌گاهی مواجه هستیم.
رئیس محیط زیست شهر تهران همچنین با اشاره به این که امروزه ۳۰ درصد از صنایع کشور در استان تهران بارگذاری شده‌اند، عنوان کرد: در حال حاضر بسیاری از خدمات و درمان‌های مختلف در استان تهران واقع شده است، به طوری که تمامی مردم ایران به نوعی نیازمند این شهر هستند.
وی همچنین در ادامه اضافه کرد: حجم بالای جمعیت و معطوف بودن بسیاری از خدمات در شهر تهران یکی از دلایل به وجود آمدن آلودگی هوا و افزایش پسماند شهری به شمار می‌آید.
بازگیر با بیان این که موضوع توسعه در کشور ایران به خوبی شناخته نشده است، اظهار داشت: تمرکز بسیاری از پدیده‌های صنعتی و معدنی در استان تهران باعث شده تا میزان آلودگی هوا افزایش پیدا کرده و منابع آب کاهش یابند.
وی همچنین در ادامه تاکید کرد: یک شهر پایدار و خوب همواره باید مکانی به دور از استرس و ناآرامی باشد.
رئیس محیط زیست شهر تهران در خصوص فعالیت‌های این سازمان، توضیح داد: سازمان محیط زیست بخش عمده‌ای از مسئولیت‌های نظارتی را بر عهده دارد، در حالی که برخی از اوقات مجری قوانین نیز است؛ به طوری که بسیاری از استانداردها در حوزه محیط زیست و شناسایی موارد آلاینده و برخورد با آن‌ها نیز جزيي از فعالیت‌ها و وظایف این سازمان به شمار می‌آید.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.