اجتماعی print
کارگران فصلی منطقه ۱۹ ساماندهی می شوند
همشهری
0 comment   12 visibility
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 02:30
چکیده مطلب
همشهری آنلاین: معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۹ از ثبت نام ۳۷ نفر کارگر فصلی این منطقه در طرح ساماندهی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19،حمید بهرامی با اعلام این خبر گفت: تا کنون 30 نفر از این کارگران در رشته‌های مختلف فنی از جمله جوشکاری، نجاری، گچکاری و سایر مشاغل در سازمان فنی و حرفه‌ای آموزش دیده و کارت مهارت دریافت کرده‌اند.
وی با بیان اینکه بیمه آنها از طریق معرفی به تأمین اجتماعی انجام می‌شود ادامه داد: ارائه خدمات رفاهی به این کارگران در دستور کار است و در مناسبت‌های مختلف اهدای کلاه و دستکش، ویزیت رایگان پزشکی، برگزاری کلاس های آموزشی HSE و اجرای تورهای تهران‌گردی و سایر خدمات در طول سال به کارگران ارائه می‌شود.
بهرامی با اشاره به ثبت نام کارگران فصلی در اداره مرکز خدمات اجتماعی این منطقه خاطر نشان کرد: کارگران در صورت تمایل با در دست داشتن دو قطعه عکس، کپی مدارکی چون کارت ملی، شناسنامه،کارت پایان خدمت، مدرک تحصیلی، دفترچه بیمه و کارت مهارت به این اداره مراجعه و ثبت نام کنند، ضمن اینکه کارگرانی که هنوز موفق به دریافت کارت مهارت نشده اند به سازمان فنی و حرفه ای معرفی و پس از گذراندن دوره آموزشی و امتحان عملی و کتبی کارت مهارت برای آنها صادر خواهد شد.
معاون شهردار منطقه همچنین از اختصاص فضایی با مساحت 100 تا 150 متر مربع به منظور ساماندهی و اسکان کارگران فصلی خبر داد و گفت: این ساختمان در یک طبقه برای تأمین شرایط رفاهی، بهداشتی، اقتصادی و اجتماعی کارگران در سال جاری آماده و در همین مکان نام کارگران وارد سامانه می‌شود.
به گفته این مسئول میدان وصال، بوستان 22 بهمن، خیابان مکتب العباس (ورزش)، خلازیر، سه راه شریعتی و دولتخواه از جمله نقاطی هستندکه در آن کارگران ساعت‌ها به انتظار کار می‌نشینند و با ساخت این ساختمان و ساماندهی کارگران، شهروندان نسبت به نوع درخواست خود نیروی کار ماهر برای مدتی استخدام خواهند کرد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.