علمی print
مشارکت فعال دانشجویان، تضمین کننده توسعه فرهنگی دانشگاه است
ایسنا
0 comment   11 visibility
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 07:54
چکیده مطلب
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه هنر گفت: رشد و توسعه فرهنگی در دانشگاه جز با مشارکت فعال دانشجویان در عرصه‌های فرهنگی و هنری محقق نمی‌شود.
دکتر محمود ارژمند، در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: نسل دانشجو و جوان ایرانی آرمانخواه است و ثابت کرده هرگاه به او اعتماد شده و میدان داده شده، اتفاقات مبارک و درخشانی رخ داده است. لذا همه مدیران دانشگاه باید از این ظرفیت بالای در اختیارشان، حداکثر استفاده را ببرند.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه هنر با اشاره به برنامه های فرهنگی این دانشگاه، افزود: رویکرد اصلی ما در معاونت فرهنگی دانشگاه هنر، استفاده از ظرفیت‌های دانشجویی است و معتقدیم جلب مشارکت دانشجویان در برنامه های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در حقیقت تضمین کننده رشد و توسعه فرهنگی دانشگاه است.
وی با اشاره به کارکردهای بالای مشارکت دانشجو در فعالیت های فوق برنامه در کنار تحصیل، از جمله رشد همه جانبه ایشان، افزود: انتظار اصلی والدین، مدیران و استادان دانشگاه از دانشجو درس خواندن و کسب علم و دانش است. این درست است، اما نباید فراموش کنیم اگر دانشجو در کنار تحصیل امکان تجربه فضاهای فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و حتی اقتصادی را نداشته باشد، در آینده نخواهد توانست به عنوان یک دانش آموخته پخته و با تجربه عمل کند و موفق باشد.
معاون فرهنگی دانشگاه هنر با اشاره به اهمیت وجود تشکل‌ها و کانون های دانشجویی در توسعه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دانشگاه، تصریح کرد: کانون ها و تشکل های دانشجویی بهترین ساختار برای مشارکت و تجربه اندوزی دانشجویان در فعالیت های مورد علاقه شان است. این ساختارها برای دانشگاه نیز یک ظرفیت ممتاز است. باید این ظرفیت شناسایی شود، از آن حمایت کرد، تلاش کرد در چارچوب قانون حرکت کند، به او میدان داد تا بتواند امکان بروز و درخشش پیدا کند و در نهایت از آن برای اهداف توسعه ای دانشگاه بهره برد.
وی ابراز امیدواری کرد با استفاده از همه ظرفیت های موجود در دانشگاه هنر و با هماهنگی هایی که در شورای فرهنگی دانشگاه انجام خواهد شد، بتوان از توانمندی دانشجویان در دانشگاه استفاده بیشتری کرد.
ارژمند ضمن ابراز خرسندی از تأسیس دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران در این دانشگاه گفت: برنامه ها و فعالیت های فرهنگی موجود در دانشکده‌های مختلف این دانشگاه، تعاملات میان دانشجویان و همکاری داوطلبانه آنها در ایجاد و برگزاری برخی برنامه‌های فرهنگی جاری در دانشگاه سوژه مناسب خبری است که می‌تواند به شرط انعکاس درست در رسانه‌ها، الگوسازی خوبی در دانشکده‌های هنری سایر پردیس های دانشگاهی داشته باشد.
معاون فرهنگی دانشگاه هنر ادامه داد: با این وجود چیزی که اکنون شاهد آن هستیم برگزاری مجموعه ای از این برنامه های جاری فرهنگی در سطح دانشکده ها است که از آنجا که متولیان برگزاری آنها به شکل خودجوش، دانشجویان داوطلب هستند لذا به شکل دفعی و ابتدا به ساکن شاید در مورد برگزاری آنها تصمیم گرفته می‌شود و نهایت اینکه به دلیل عدم تبلیغات و اطلاع‌رسانی درست با وجود پرمحتوا و مفید بودن اغلب آنها، استقبالی درخور از آنها صورت نمی‌گیرد و لذا اغلب مخاطبان چنین برنامه هایی دانشجویان آن واحد دانشگاهی باشند که آن هم به شکلی گذرا در جریان برگزاری این برنامه که اعلان دیواری و پوستر آنها به شکل محدود در داخل دانشگاه منتشر می‌شود قرار گیرند.
وی تاکید کرد: به جرات می‌توان گفت که بسیاری از جلسات دفاعیه پایان‌نامه‌های دانشجویی که به واسطه تنوع رشته‌ای در این دانشگاه مضمامین و موضوعات جذابی نیز برای آنها انتخاب شده است قابلیت این را دارد که در محضر جمع کثیری از علاقه‌مندان برگزار شود که ضمن پویایی و شور و هیجان بیشتر برگزاری این گونه جلسات چه بسا موضوع دفاع مورد توجه برای استفاده کاربردی در مباحث و امور اجرایی هنر نیز قرار گیرد و به این شکل زمینه برای اشتغال‌زایی پدید آورنده و مؤلف پایان‌نامه نیز فراهم آید.
معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه هنر در پایان خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی ظرفیت های مختلفی در حوزه فرهنگی و دانشجویی دارد و در طول سال‌های فعالیت خود، برنامه‌های اثر گذاری در دانشگاه ها داشته و همواره جریان ساز بوده است. در دانشگاه هنر نیز برنامه داریم از این ظرفیتهای این نهاد انقلابی و فعالیت های آن در راستای رشد و توسعه فرهنگی دانشگاه هنر و مشارکت بیشتر دانشجویان، استفاده بهتر و بیشتری داشته باشیم.
انتهای پیام
برچسب ها
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.