اقتصادی print
با این خودرو کلاس A مرسدس دوستانه صحبت کنید/ هوش مصنوعی خودرو رانندگی را آسان می کند (+عکس)
عصر ایران
0 comment   6 visibility
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 09:06
چکیده مطلب
تنها با گفتن کلمه "سلام مرسدس" بسیاری از تنظیمات درون کابین مانند مانند دما تنظیم شده و خودرو اطلاعات محیطی زیادی از آب و هوا یا ترافیک به شما منتقل میکند.
مرسدس آخرین نسخه سامانه اطلاعات و سرگرمی کلاس A خود را در نمایشگاه مصرف کنندگان الکتریکی در معرض دید عموم قرار داده است. سامانه‌ای جدیدی که قابلیت آموزش و یادگیری دارد و کاربران قادرند مانند یک دوست با آن صحبت کرده و ارتباط برقرار کنند.
به جای استفاده از دکمه‌های معمولی، MBUX از تلفیق دو صفحه نمایش، اتکا بر تاچپد و دکمه‌های حساس لمسی به ویژه روی فرمان ساخته شده است

به گزارش گروه خودروی عصر ایران ، سامانه جدید اطلاعات و سرگرمی مرسدس بنز کلاس A فاز جدیدی در تحولات این شرکت محسوب می‌شود. روسای این شرکت آلمانی نیز پیشتر وعده داده بودند که این خودرو با نگرشی متفاوت در فضای داخلی ساخته و ارائه خواهد شد.
این سیستم جدید از تلفیق دو نمایشگر بزرگ در ابعاد مختلف (در مدل‌های مختلف) ساخته شده که جایگزین طیف وسیعی از مقیاس‌سنجهای سنتی شده‌اند

استفاده از یک هوش مصنوعی  در هسته داخلی این خودرو، باعث شده تا تمامی فرآیندهای خودرو با استفاده از سامانه صوتی یا لمس صفحات نمایشگر پیش رود. در مدل‌های مختلف کلاس A شاهد صفحات 7 اینچی، 10.25 اینچی یا دو نسخه 10.25 اینچی هستیم. صفحات نمایشگر کیفیت بسیار خوبی داشته و تصاویر شفاف با حساسیت لمسی بالا ارائه می‌‌دهند.
این نمایشگرهای مدرن طیف وسیعی از کارایی‌ها را برای خودرو رقم می‌زنند

خودرو آنقدر هوشمند از آب درآمده که در صورت خرابی خودرو، گیرکردن در برف یا محیطی نامساعد و یا تصادف پیامک به سازمان‌های مربوطه ارسال کرده و موقعیت خودرو و کاربر خود را اعلام می‌کند.
نمایشگر سمت راست خودرو معمولا دسترسی‌های بسیار سریع به سامانه‌های ارتباطی، سامانه ناوبری و منوی موبایل را فراهم می‌آورد

مرسدسی‌ها ادعا می‌کنند سامانه فرمان‌پذیری صوتی با یک کلام دوستانه مانند "سلام مرسدس"  فعال خواهد شد. این سامانه که MBUX نام دارد، به منظور کاربردی‌تر کردن فناوری در زندگی خودرویی مردم طراحی شده است. اگر شما در خودرو سرد بودن محیط را اعلام کنید، خودرو هوایی مطبوع را برایتان فراهم می‌آورد و نیازی نیست تا به خودرو دمایی مشخص را اعلام کنید.
تنها با گفتن کلمه "سلام مرسدس" بسیاری از تنظیمات درون کابین مانند مانند دما تنظیم شده و خودرو اطلاعات محیطی زیادی از آب و هوا یا ترافیک به شما منتقل میکند.

تمام تلاش مرسدس سوق دادن مردم به سمت خودروهاییست که استفاده از فناوری آن به ساده‌ترین شکل ممکن باشد. از طرفی این فناوری‌ها در موثرترین و ساده‌ترین اشکال به راحتی رانندگی و حتی زندگی مردم کمک کنند.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.