اجتماعی print
تهیه برنامه جامع آموزشی مدیریت بحران استان تا پایان سال
انا
0 comment   4 visibility
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 10:16
چکیده مطلب
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از تهیه برنامه جامع آموزشی مدیریت بحران استان خبر داد و گفت: این برنامه تا پایان سال باید تهیه و از سال آینده اجرا شود.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار گفت: بر اساس نتایج گزارش عملکرد آموزشی در بخش دستگاه‌های اجرایی تعداد 151 هزار و 318 نفر طی 229 هزارو 17 ساعت و در حوزه ادارات کل مدیریت بحران تعداد 10 هزار و 130 نفر طی 989 ساعت در سراسر کشور آموزش‌های لازم را در زمینه مدیریت بحران کسب کرده‌اند.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: گزارش عملکرد آموزشی سال 1395 کشور در زمینه مدیریت بحران به تفکیک استانی در 2 بخش دوره‌های برگزار شده توسط دستگاه‌های اجرایی ذیربط و اداره کل مدیریت بحران استان‌ها مورد ارزیابی قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: استان‌های همدان، اصفهان و فارس به ترتیب بیشترین افراد آموزش دیده توسط دستگاه‌های اجرایی و استان‌های خراسان رضوی، مازندران و فارس بیشترین افراد آموزش دیده از طریق اداره کل مدیریت بحران استان را به خود اختصاص داده‌اند.
معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه مانورها، همایش‌ها، رزمایش‌ها، برنامه‌های تلویزیونی، پخش لوازم تبلیغاتی و نشریات در قالب دوره‌های آموزشی رسمی قرار نمی‌گیرند از استانداران سراسر کشور خواست تا با در نظرگرفتن اهمیت امر آموزش در پیشگیری از سوانح و ارتقای آگاهی و توانمندی آحاد جامعه، اقدامات اجرایی و عملی در این رابطه را در دستور کار خود قرار دهند.
نجار با اشاره به اهمیت دوره‌های آموزشی با رویکرد پیشگیرانه اظهار کرد: دوره‌های اصول و مبانی مدیریت بحران، مدیریت ریسک و کاهش خطرپذیری در سطح مدیران و کارشناسان دستگاه‌های دولتی باید در اولویت برنامه‌های آموزشی استان‌ها قرار گیرد.
رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور به تهیه برنامه جامع آموزشی مدیریت بحران استان اشاره کرد و افزود: جهت هدفمند کردن برنامه‌های آموزشی مدیریت بحران استان‌ها، این پروژه باید در بستر این برنامه با جدیت، تا پایان سال تهیه و از سال آینده اجرایی شود.
دبیر شورای عالی مدیریت بحران کشور تاکید کرد: کمیته‌ای متشکل از دستگاه‌ها و علاقه مندان حوزه مدیریت سوانح استان‌ها در زمینه آموزش تشکیل و در تهیه برنامه جامع آموزشی مدیریت بحران استان لحاظ شود.
نجار ادامه داد: پس از تهیه برنامه جامع فوق الذکر تقویم آموزشی هر دستگاه در ابتدای سال جهت برنامه ریزی و اجرا به دستگاه‌های ذیربط ارسال و پایش و ارزیابی لازم انجام گیرد.
وی افزود: ادارات کل مدیریت بحران استان‌ها موظفند عملکرد آموزشی دستگاه‌های ذیربط را هر شش ماه یکبار اخذ و پس از جمع بندی ضمن ارائه در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان یک نسخه از گزارش را به معاونت پیش بینی و پیشگیری این سازمان ارسال کنند.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.